2022 PMYO Alımları

13.01.2022

En çok merak edilen 2022 yılı PMYO alımı olacak mı? Alım olursa kaç kişi alınacak? Hangi illerde PMYO okulları var? gibi soruların cevabı için yazımıza göz atınız.

2021 yılında 2250 erkek ve 250 kadın olmak üzere toplam 2500 polis alınmıştı. Muhtelemen 2022 yılı içinde aynı sayı olacaktır. Artık Polis açığını POMEM ile kapatıyorlar.

2021 yılında PMYO başvurusu, 13-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılmıştı ve 2.500 PMYO öğrenci alımı için sınav başvurusu ücreti 150.00 TL olarak belirlenmişti. 2022 yılında da başvuru tarihleri hemen hemen aynı olacaktır, ücreti net belli olmasa da en fazla 200 TL olacaktır diye değerlenirilmektedir.

Polis Meslek Yüksek Okulu hangi illerde var ?

Sorusunun cevabı PMYO 6 ilde var ve okulların listesi aşağıdadır.

  • İzmir Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksek Okulu.
  • Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu.
  • Ankara Akyurt Polis Meslek Yüksek Okulu.
  • İstanbul Adile Sadullah Mermerci Polis Meslek Yüksek Okulu.
  • Kastamonu Polis Meslek Yüksek Okulu.
  • Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu.

PMYO Yatılı zorunlu mu?

MADDE 11 – (1) Öğrenciler eğitim-öğretime yatılı olarak devam etmek zorundadırlar. Mazeretsiz olarak eğitim-öğretim süresince toplam beş gün ve daha fazla devam etmeyen öğrencinin notlarına bakılmaksızın Yönetim Kurulunun teklifi Başkanın onayı ile POMEM’le ilişiği kesilir.Aksi halde POMEM’le ilişikleri kesilir.

Polis Meslek Yüksek Okulu kaç yıl sürüyor?

Polis Meslek Yüksekokulları, 2001 yılında polis okullarının dönüştürülmesiyle kurulan, öğrenci kaynağını lise ve dengi okul mezunlarının oluşturduğu, 2 yıllık ön lisans eğitimi veren, Polis Akademisine bağlı bir eğitim kurumudur.

Ailede sabıkalı varsa polis olunur mu?

Aile bireylerindeki sabıka bekçi ya da polis olmayı engeller mi? Bekçi, polis ya da asker olmak isteyen bireylerin Rüşvet, Hileli iflas, Dolandırıcılık, İrtikap, Zimmet, Kaçakçılık, Suçtan kaynaklanan mal varlığını aklamak, Güveni kötüye kullanmak, Cinsel dokunulmazlığa karşı suç işlemek, Sahtecilik, Hırsızlık. gibi suçları işlememiş olması gerekmektedir. aday evliyse eşinin genelev, birleşme yeri veya fuhuş yapılan konutlarda çalışanlar, aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunması, Uyuşturucu madde veya kumar suçlarından hüküm giymesi, Alkol, uyarıcı madde veya uyuşturucu nedeniyle tedavi görmesi de memurluğa engel teşkil etmektedir.