Adil Emecan Kimdir, Nerelidir, Kaç yaşında? Adil Emecan Eşi Kim? Emine Gülizar Emecan Kimdir, Kaç Yaşında?

08.04.2022
Adil Emecan Kimdir, Nerelidir, Kaç yaşında? Adil Emecan Eşi Kim? Emine Gülizar Emecan Kimdir, Kaç Yaşında?

Emine Gülizar Emecan instagramda @eminegulizaremecan kullanıcı adı ile bulunur.

Adil Emecan Kimdir, Nerelidir, Kaç yaşında? Adil Emecan Eşi Kim, çocuğu var mı?

Adil Emecan 1961 yılında Giresun’da doğdu.

Adil Emecan İlkokulu Bahçelievler İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi devlet parasız yatılı olarak Haydarpaşa Erkek Lisesi’nde bitirdi.

Adil Emecan 1984 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’ni ve 1986 – 1990 yıllarında Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde, Göğüs Hastalıkları ihtisasını tamamladı.

1984 – 1986 yılları arasında Ağrı’da mecburi hizmetini yerine getirdi ve bir yıl Verem Savaş Dispanser Baştabipliği, bir yıl Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü görevini yerine getirdi.

Adil Emecan 1991 yılında Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde Başhekim Muavinliği ve Başasistanlığına başladı. 1994’den 1999 yılının Nisan ayına kadar Zeytinburnu Belediye Başkanı görevini yürüttü. Aynı dönem Zeytinburnuspor Kulüp Başkanlığını yaptı.

2004’de Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan aday adayı, 2007 Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Seçim Komite Başkanlığı, 2008 – 2010 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü yönetim kurulu üyeliği, 2009 yılında CHP Belediye Başkan adayı, 2011 Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Seçim Komite Görevlisi, 2014 yılında CHP Zeytinburnu Meclis Üyesi Adaylığı, 2015 Genel Seçimlerinde İstanbul 3. Bölge Seçim Komite Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgileniyor. Kanserli Çocuklara Umut Vakfı kuruculuğu, Çevre Sağlık Spor Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanlığı, Giresun Vakfı Başkanlığı yaptı ve şu an başkan yardımcılığı görevlerini sürdürüyor.

Adil Emecan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP’den İstanbul İli, Zeytinburnu İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.

Adil Emecan Emine Gülizar ile evlidir.

Emine Gülizar Emecan Kimdir ?

24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP 3.bölge İstanbul milletvekili adayıdır.

1968 yılında Antalya’da doğdu.

İlk orta ve lise öğrenimini Antalya’da tamamladıktan sonra, 1985 yılında girdiği İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 1990 yılında mezun oldu.

Dr. Adil Emecan ile evlendi,1 çocuk annesidir.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde İşletme Eğitimi Sertifika Programına katıldı.

İstanbul’a döndüğünde bir inşaat firmasında mühendis olarak çalışmaya başladı.

Medikal estetik ve mücevherat sektöründe işletmecilik yaptı.

Bu süreçte, Bahçeşehir Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yaptıktan sonra Girişimcilik eğitimi, Yönetici Koçluğu, KOBİ Koçluğu, Neuro Linguistik Programlama sertifika programlarını tamamladı.

Üniversite yıllarında ilgilenmeye başladığı siyasete 1994 yılında eşinin Zeytinburnu belediye başkanı seçilmesiyle birlikte aktif olarak girdi.

1994-1999 yılları arasında Zeytinburnu Belediyesi Kültür ve Sanat işleri Müdürlüğü çalışmalarına destek verirken özellikle kadınların sosyalleşmesini ve meslek sahibi olmasını sağlayan çalışmalarda öncü rolü oynadı.

2011 yılında CHP İstanbul İl Örgütü’ne yönetim kurulu üyesi olarak atandı. 14 Mayıs 2012 tarihli İl kongresinde seçilerek görevine devam etti. 3,5 yıl AR-GE çalışmalarından sorumlu İl başkan yardımcılığı görevini sürdürdü.

You cannot copy content of this page