Ah nerede dizi oyuncuları ve konusu

25.02.2022

Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu’nun başrollerini paylaştığı filmin dizi olarak ekrana geleceği ve bu konuda harekete geçildiği öğrenildi.

Tarık Akan ve Gülşen Bubikoğlu’nun başrollerini paylaştığı Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden Ah Nerede filmi dizi oluyor. Sevilen yapımda yer alacak olan oyuncular ve dizinin konusu.

Bu içerik netbilge.com adresi için hazırlanmıştır.

Filmde Bursalı bir toprak ağasının İstanbul’da okuyan üç oğlu, ailelerinin bildiğinin aksine bir hayat sürmektedir. Tıp fakültesinde okumakta olan en büyük oğul Ferit (Tarık Akan), hemşehrisi olan bir kızla nişanlı olmasına rağmen, yakışıklılığının da getirdiği avantajla birlikte zamparalık peşinde koşarken, Eczacılık fakültesinde okuyan ortanca oğul Murat (Halit Akçatepe) ise tam bir kumarbazdır. Ailedeki en küçük oğul, mühendislik eğitimi almaya devam eden Ömer (Cengiz Nezir) ise, dönemin siyasi olaylarının tam göbeğindedir. Ailedeki “Sınıfta kalmaktan başları dönmüş” olan çocukları, aileleri yakında mezun olacak olarak bilmektedir. Ailelerinin çocuklarının gerçek durumlarını öğrenmesi sonrası ise olaylar gelişir.

İlk defa 1975 senesinde sinema izleyicisi ile buluşan Yeşilçam filmi Ah Nerede filmi dizi oluyor. Senaryosunu Sadık Şendil’in, yönetmenliğini Orhan Aksoy’un, Yapımcılığını Ertem Eğilmez’in yaptığı Ah Nerede filmi Türk sinemasında unutulmaz filmler arasında yer alıyor.

İnternette yer alan haberlere, Orhan Aksoy’un 1975 yılında çektiği “Ah Nerede” filmi yazlık dizi olarak ekrana uyarlanıyor. Başrollerini Tarık Akan, Gülşen Bubikoğlu, Adile Naşit ve Halit Akçatepe’nin paylaştığı film, Onuncu Ev yapım şirketi tarafından ekrana taşınacak. Suavi Doğan ve Kerem Çatay tarafından kurulan Onuncu Ev, dizinin senaryo çalışmalarına başladı.

“Ah Nerede” filminin yayın hakları Orhan Aksoy ve Sadık Şendil’in varislerinden satın alındı. Filmde özellikle Tarık Akan’ın hayat verdiği Ferit ile Gülşen Bubikoğlu’nun oynadığı Zehra’yı kimlerin canlandıracağı merak konusu oldu.

Demet Özdemir, Selin Şekerci, Serpil Nur,Cengiz Nezir ve Hayati Hamzaoğlu gibi oyuncular yer alacak.