Ahmet Serdar Oral kimdir?

04.08.2022
Ahmet Serdar Oral kimdir?

Bir süredir Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde yaşamını sürdüren Serdar Oral 53 yaşındaydı.Son olarak 2014 yılında yayınlanan ‘Merhamet’ adlı dizide başrol oynayan Özgü Namal, nefes terapisti Ahmet Serdar Oral ile aşk yaşamaya başlamıştı.Namal’ın bu aşk ile birlikte hayatı değişti. İlk olarak oğlu Nefes’i kucağına alan güzel oyuncu, ardından kızı Elem Su’yu dünyaya getirdi.

Ahmet Serdar Oral 40’lı yaşlarda olup reklamcılık sektöründe faal olan bir isimdir. Kendisi Ferco Holding ortaklarından birisi olarak tanınmaktadır. Popüler yaşamda az yer aldığından internet ortamında kendisi hakkında detaylı bilgi bulunmamaktadır.Ahmet Serdar Oral, 2006 yılında Sun Vital Solaryum’un genel müdürlüğünde görev aldı.Daha sonra kendisi bohem bir hayat tarzını seçti ve Fethiye’ye yerleşti. Burada uzun süre yoga ve nefes dersleri ile ilgilendi. 4 yıl önce oyunculuğu bırakarak Serdar Oral ile birlikte daha sakin bir hayatı tercih eden Özgü Namal, iki çocuk sahibi olmuştur. Muğla Köyceğiz’de bir köyde yaşayan başarılı isimler, 10 yıllığına bir köy evi kiraladı.Özgü Namal ve Serdar Oral, Muğla Köyceğiz’de doğayla iç içe bir yaşam kurmak için evlerinin çevresindeki 7 dönümlük araziyi de 1 milyon 400 bin TL’ye satın aldı ve kendilerine bir çiftlik kurdular.Serdar Oral ile Özgü Namal’ın çocuklarının ismi Nefes ve Elem Su’dur.Daha önceki zamanlarda iki evlilik yapan Ahmet Serdar Oral’ın bu evliliklerinden de toplam 3 çocuğu bulunuyor.

2020 yılında Kurtlar Vadisi’nin Elif Eylül’ü olarak oyunculuk kariyerinde iyi bir yere sahip olan Özgü Namal’ın eşi Serdar Oral kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

2014 yılında Ahmet Serdar Oral ile evlendikten sonra oyunculuğu bırakan Özgü Namal, 2020 yılında eşinin hayatını kaybetmesiyle zor günler geçirdi. İki çocuğuyla beraber, eşiyle yaşadığı Muğla Köyceğiz’deki evinden ayrılan ünlü oyuncu, İzmir’e yerleşti. Oyunculuğa dönmesi beklenmeyen Özgü Namal, Köyceğiz’deki evini ise kiraya verdi.

28 Aralık 1978 tarihinde İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. Özgü Namal, baba tarafından aslen Makedonya Üsküp göçmeni, anne tarafından Yunanistan Selanik göçmeni. Annesi Akile Namal emekli devlet memuru, babası Kubilay Namal emekli tüccar.Özgü Namal, Üsküdar Cumhuriyet Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde tamamladı. Daha sonra Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Müjdat Gezen Tiyatrosu’nda oyunculuk eğitimi aldı.1997 yılında Masal Gerçek Tiyatrosu’nda çocuk oyunlarıyla tiyatro oyunculuğuna başladı. Aynı yıl ilk kez ‘Beşibiryerde’ televizyon dizisiyle kamera önü oyunculuk deneyimi yaşadı. 1999 yılında ‘Kerem’ adlı sinema filmiyle ilk kez beyazperde göründü.2003-2005 yılları arasında ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinde ‘Polat Alemdar’ın sevgilisini canlandırdığı ‘Elif Eylül’ karakteriyle hafızalarda yer edindi.2005’te rol aldığı ‘Kiralık Oyun’ adlı tiyatro oyunundaki performansıyla Afife Tiyatro Ödülleri’nde yardımcı rolde ‘Yılın En Başarılı Müzikali’ ve ‘Komedi Kadın Oyuncusu’ ödülünü elde etti.2014-2015 yıllarında ‘Yetenek Sizsiniz Türkiye’ yarışmasında jüri olarak yer aldı.Son olarak 2014 yılında rol aldığı ‘Yalnız Kurt’ dizisi ve ‘Benimle Var mısın?’ sinema filminden sonra herhangi bir projede oynamadı.

You cannot copy content of this page