Ahu Yağtu Kimdir ? Kaç Yaşında, Nereli ?

30.01.2022
Ahu Yağtu Kimdir ? Kaç Yaşında, Nereli ?

1978 temmuz doğumlu güzel isim İzmir’de dünyaya gelmiştir. Aslen İzmir’li olan Ahu Yağtu uzun süre manken olarak podyumlarda yer almış, fotomodellik, sunuculuk ve oyunculuk ile kariyerine devam etmiştir.

Çocukluk yılları İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde geçmiştir. Anne ve babası Ahu Yağtu çok küçükken ayrılmışlardır. Sanat okulu mezunu olan başarılı oyuncu 14 yaşında model olmaya karar vermiş ve İzmir’den İstanbul’a taşınmaya karar vermiştir. İlerleyen süreçte bu hedefine ulaşmış ve bir çok alanda başarılı bir kariyerin altına imzasını atmıştır.

Ahu Yağtu 43 yaşında ve 1.75 cm boyundadır. Kilosu 58, burcu ise yengeç’tir. Resmi instagram hesabını @ahuyagtu kullanıcı ismi ile kullanmakta, günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 687bin civarındadır.

Bir dönem iş hayatına da atılan başarılı oyuncu AUVintage adlı internet online alışveriş sitesi kurmuş ve web üzerinden ticaret hayatına adım atmıştır. İlk oyunculuk deneyimini ise 2001 senesinde ATV ekranlarında yayınlanmış olan 90-60-90 isimli programda Esin karakteri ile gerçekleştirmiştir. 1993 senesinde başladığı modellik kariyerine oyunculuğu, moda editörlüğünü, sunuculuğu ve stil danışmanlığı gibi mesleki becerilerine eklemiştir.

İstanbul’un güzide semtlerinden olan Bebek’te, Second Chance adlı bir vintage butik’i olduğu belirtilmektedir.

Ahu Yağtu geçmiş yıllarda iki evlilik gerçekleştirmiştir. İlk evliliğini Avukat Doğan Akçura ile 2000 yılında gerçekleştirmiş evliliği 2005 yılında son bulmuştur. İkinci evliliğini ise ünlü komedyen, oyuncu ve sunucu Cem Yılmaz ile yapan Ahu Yağtu’nun bu evliliğinden 2012 doğumlu Kemal Yılmaz isminde bir oğlu vardır. Cem Yılmaz ile 2012 yılında evlenmiş, 2013 yılında boşanmıştır.