Alper Rende Kimdir ? Kaç yaşında, Nereli ?

05.02.2022
Alper Rende Kimdir ? Kaç yaşında, Nereli ?

Aslen Mardin’lidir. İstanbul, Beykent Üniversitesi Mühendislik fakültesinde yazılım mühendisliği bölümünde okumaktadır. Alper Rende, özellikle babası ile birlikte çektiği videolarını Vine’ye yükleyerek dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Ayrıca “Yeni Nesil” adlı rock grubunun da davulcusudur.

Oha Diyorum ve Yap Yap YouTube kanallarında yer alan ve ayrınca kendi kanalını bulunan sosyal medya fenomeni16 Ekim 1995 senesinde dünyaya gelmiştir. İzmit’e doğum büyüyen Rende aslen Mardinlidir. Üniversite eğitimini  Beykent Üniversitesi Mühendislik fakültesinde yazılım mühendisliği bölümünde devam ettirmektedir.

İnstagram hesabından yaptığı paylaşımlarla adından sıkça söz ettiren ve youtube kanalın da bir çok abonesi bulunan Rende’nin takipçileri ünlü fenomenin hayatı hakkında sıkı bir takibe girdiler. En sık aranan soruların başında hangi burç olduğu ilk sıraya geldi 16 Ekim doğumlu olan fenomen Terazi burcu.

  • 2015 senesinde oyuncu kadrosunda Mustafa Topaloğlu, Metin Yıldız, Oya Aydoğan ve Tuğba Ekinci’nin yer aldığı “Türk Lokumu” filminde oynamıştır.
  • 2017 senesinde oyuncu kadrosunda Serkan Kuru, Mustafa Topaloğlu, Metin Yıldız, Oya Aydoğan, Kerim Yağcı, Birkan Akyol, Tayfun Cihanoğulları yer aldığı “Çılgın Kolej” filminde oynamıştır.
  • 2017 senesinde oyuncu kadrosunda Fırat Sobutay, Bahar Şahin, Melih Abuaf‘ın yer aldığı “Oha Diyorum” filminde başrol oynamıştır.

28 Mart 2018 tarihin de açtığı youtube kanalında yaptığı paylaşımlar ile dikkatleri üzerine toparlayan sosyal medya fenomeni 4.55M aboneye ulaştı. Eğlenceli içerikleri ve renkli paylaşımlarıyla günden güne takipçi sayısını arttıran youtuber sevgilisi Betül Çakmak ile de çeşitli video paylaşımların da bulunuyor. Geçtiğimiz günler de İnstagram hesabından “Hem en iyi Youtuber seçildik. Hem de en iyi kozmetik reklam kampanyası ödülünü aldık! Herkese desteklerinden dolayı çoook teşekkür ederim! ” açıklamasını yapan fenomen sevgilisi Betül Çakmak ile ödülü aldıkları pozu paylaştı.