Anestol Pomad Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Anestol pomad krem genel olarak vücuttaki ağrıları ve kaşıntıları tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır.Lokal anestezik adı verilen ilaç ailesine aittir.

30 gramlık tüplerde beyaz renkli olarak satışa sunulan bu pomad krem, ciltteki sinir uçlarındaki sinyalleri bloke ederek ağrıyı önler.

Genel anestezikler ameliyat için kullanıldığından anestol krem bilinç kaybına neden olmaz. Anestol sadece doktorunuzun reçetesi ile kullanılabilir.

Anestol lokal merhem, belirli tıbbi prosedürleri olan hastalarda uyuşma veya his kaybına neden olması için vücudun farklı bölgelerinde kullanılır.

Ayrıca güneş yanığı veya diğer küçük yanıklar, böcek ısırıkları veya böcek sokmaları, zehirli sarmaşık, zehirli meşe, zehir sumak gibi zehirli bitki alerjileri, küçük kesikler, sıyrıklar veya çizikler gibi durumların neden olduğu ağrı ve kaşıntıyı gidermek için kullanılır.

Bunun dışında göğüs ucunda oluşan çatlaklar ve dudaklarda soğuk havadan dolayı oluşan çatlakların tedavisinde uygulanır.

Dövme yaptırmadan önce, kulak deldirmeden önce ya da iğneli epilasyon yaptırmadan önce, etkilenen bölgenin uyuşması için de bu pomad krem cilde uygulanabilir.

Anestol krem genel olarak anestezik, antiaritmik, antiprüritik (kaşıntı önleyici), antihistaminik, lokal anestezik ve nemlendirici özelliklere sahiptir.

Bu pomad krem, amid grubunun lokal anestezisi görevi gören bir ürünüdür. İntravenöz bölgesel anestezide ve sinir uçları bloklarında kullanılması endikedir.

Anestol tedavisi, belirli tıbbi metodolojiye sahip hastalarda uyuşma veya his kaybına neden olmak için vücudun çeşitli bölgelerinde kullanılır.

Bu pomad kremin kullanımı çok yönlüdür.

Güneş yanıkları, hafif dereceli yanıklar, böcek sokmaları veya böcek ısırıkları gibi durumların tedavisinde de kullanılır.

Ayrıca zehirli sarmaşık, zehirli meşe, ısırgan otu ve zehirli sumak gibi bitkilerin ciltte yol açtığı tahrişi yatıştırmak ve tedavi etmek amacıyla kullanılır.

Bunun dışında deride oluşan küçük kesikler, sıyrıklar veya çizikler gibi koşullardan kaynaklanan acı hissi ve karıncalanma hissini sakinleştirmek için kullanılır.

Kulak deldirmeden, iğneli epilasyon yaptırmadan ve dövme yaptırmadan önce de o bölgeyi uyuşturmak ve hissizleştirmek için uygulanabilir.

Aynı zamanda soğuktan dolayı kuruyan ve çatlayan dudakların tedavisinde, göğüs ucu çatlaklarının iyileştirilmesinde de Anestol krem kullanılabilir.

Son olarak hemoroid acısını dindirmek için anüs bölgesinde, hemoroid olan bölgenin etrafına az miktarda bu pomad kremden uygulayabilirsiniz.

Böylece ağrı ve acı hissi geçici olarak yok edilmiş olur.

Anestol Pomad Krem Nasıl Kullanılır?

Bu pomad kremi uygulamadan önce, etkilenen bölgeyi bol suyla mutlaka yıkayın ve bölgeyi iyice kurulayın.

Ardından bu pomad kremi uygulamadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Ellerinizi iyice kuruttuktan sonra merhemden küçük bir miktarda alın ve etkilenen bölgeye ince bir tabaka halinde uygulayın.

Merhemi, etkilenen bölgeye sürdükten sonra düzgün bir şekilde ovalayarak bir süre ciltte emilmesine izin verin.

Daha sonra, bu kremi ellerinize sürmediyseniz ellerinizi suyla iyice yıkayın. Etkilenen bölgeyi, merhemi uygulandıktan hemen sonra yıkamayın.

Bu krem pomadın göz, kulak, ağız veya diğer hassas organlarla temasından kaçının ve organlarla kazara temas halinde su ile iyice yıkayın.

Bu pomad kremi, cilde uyguladıktan on beş dakika sonra etkisini göstermeye başlar. Bu sürede ciltte uyuşma ve his kaybı oluşur. Bu kremin lokal anestezik etkisi yaklaşık iki ya da üç saat kadar sürer.

Anestol Pomad Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçlar yan etkilere neden olabilir, ancak birçok insanda yan etkiler görülmez veya küçük yan etkileri vardır.

Bu pomad kremi kullandığınız bölgede hafif kaşıntı, kızarıklık veya şişme, ciltte küçük kırmızı veya mor lekeler görülebilir. Bu durumda kremi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Şiddetli alerjik reaksiyonlar, bu pomad kremin kullanıldığı yerlerde morarma, yanma, ağrı veya kanama, şiddetli veya kalıcı kaşıntı, kızarıklık veya şişlik gibi ciddi yan etkiler gördüğünüz zaman derhal ilacı kullanmayı bırakın ve hemen bir doktora başvurun.

Bir Cevap Yazın

error: Site İçeriği Korunmaktadır.