Aöf Hakkında Merak Edilenler

03.10.2021
Aöf Hakkında Merak Edilenler

AÖF kayıt için yatırılan para geri alabilir mi?

MEB (açık öğretim )hesabına yanlış yatırılan ücretler iade edilmektedir. Bakanlığımız tarafından, MEB Açık Öğretim ilk kayıt veya kayıt yenileme hesaplarına öğrencimiz olmayan veya kayıt yaptırmayacak kişiler tarafından yanlış (mükerrer) yatırılan ve işlem görmeyen ücretler iade edilmektedir.

AÖF para iadesi nasıl yapılır?

Para iadesi dilekçelerinin incelenmesi ve iade işlemlerine kayıtların sona ermesiyle birlikte dilekçe geliş sırasında başlanılır. İadesi uygun görülen dilekçelerdeki bilgiler listelenerek ödemeyi gerçekleştirecek olan Saymanlığa gönderilir. Saymanlık incelemesinden sonra banka aracılığı ile iade sonuçlanır.

AÖF kayıt silme nasıl yapılır?


Kayıt sildirmek isteyen öğrencilerin; özel kimlik belgesi ile (Nüfus Cüzdanı, T.C kimlik numaralı Sürücü Belgesi, Pasaport gibi) birlikte, illerde bulunan AÖF bürosuna bizzat başvurması veya kendisinin başvuramaması halinde genel vekaletname ile vekilinin başvurması gerekmektedir

AÖF dilekçesi nereye gönderilecek?

Hazrılanan evraklar şahıs ödemeli olarak kargo ya da posta yolu ile Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü Açıköğretim Fakültesi Merkez Büro Yöneticiliği Tepebaşı/Eskişehir adresine gönderilir.

Üniversiteye yatırılan para geri alınır mı?

Öğrencinin üniversitelere ödediği harç ücretini geri almak çoğunlukla mümkün değildir. … KYK üzerinden yapılan başvurularda üniversite kayıt parası için de burs başvurusu yaparsanız yatırdığınız dönemin parası size iade edilir ve bir daha bu ödeme talep edilmez.

Muafiyet talebi nasıl yapılır?

ders/dersleri için muafiyet başvuruları, ilgili kayıt tarihleri arasında http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Çevrimiçi (Online) Başvuru Sayfası üzerinden yapılacaktır. Kayıt tarihleri, www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Akademik Takvim bağlantısında yer almaktadır..

AÖF Kaydım ne zaman silinir?

2020-2021 Öğretim Yılı Güz Döneminden itibaren üst üste 4 dönem kayıt yenileme işlemi yapmayan öğrencilerimizin kayıtları silinecektir.

You cannot copy content of this page