Apple Arcade nedir, nasıl üye olunur?

14.05.2022
Apple Arcade nedir, nasıl üye olunur?

Apple Arcade nedir, nasıl üye olunur?

Apple Arcade, aylık belli bir ücret karşılığında servis kütüphanesinde bulunan tüm oyunları ücretsiz olarak deneyimlemenizi sağlayan bir hizmet. Cupertino merkezli şirket bu servisin fiyatını aylık 5 dolar olarak belirledi. Apple Arcade Türkiye fiyatı ise henüz netlik kazanmış değil. Fakat genel kanı fiyatın 20TL civarında olacağı yönünde.

Apple’ın yeni oyun servisini Microsoft’un Xbox Game Pass sistemine benzetebiliriz.

Apple kullanıcıları, Apple Arcade ile platform bünyesinde yer alan 200’ün üzerinde oyuna sınırsız erişim imkanına sahip oluyor. Yeni oyunların eklenmesi ile sürekli büyüyen Apple Arcade platformundan aylık abonelik ücretinin ödenmesi ile faydalanılabilirken, kullanıcıların bu ücretin dışında bir ödeme yapmaları gerekmiyor. Bu noktada platforma abone olan kullanıcılar, Apple’ın tüm mobil cihazlarından platformda yer alan oyunları oynayabiliyor.

Apple Arcade bu iki olumsuz durumu da ortadan kaldıracak bir sistem. Cupertino merkezli şirketin belirttiğine göre sistem kütüphanesinde bulunan oyunlarda, oyun içi satın alım ya da oyun içi reklamlar olmayacak.

Zaten Apple Arcade kütüphanesinde yer alan yapımlar normalde belli ücret karşılığında satılan oyunlardan oluşacak.

Ayrıca bu sisteme üye olmak için geçerli olan nedenlerden birisi de exclusive oyunlara sahip olması. Yani bu platforma özel oyunlar geliştirilecek. Dolayısıyla bu oyunları oynayabilmek için de Apple Arcade üyeliği gerekecek.

Apple Arcade nedir sorusuna yanıt verdiğimize göre şimdi bir diğer soruya geçelim. Evet Apple Arcade nasıl kullanılır? Cupertino merkezli şirketin belirttiğine göre bu servisi kullanma fazlasıyla kolay olacak.

Gelecek olan güncelleme ile App Store içerisinde Arcade sekmesi yerleştirilecek. Böylece üyeliğinizi başlattığınız andan itibaren Arcade simgesine tıklayarak kütüphanede yer alan tüm oyunları indirip deneyimleyebileceksiniz.

İşin güzel yanı aile paylaşımı Arcade sisteminde de geçerli olacak. Yani bu üyeliği 4 cihaza kadar paylaşım imkanına sahip olacaksınız. İster arkadaşlarınızla, isterseniz de ailenizdeki bireylerle bu üyeliği paylaşmanız mümkün olacak.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Apple Arcade üzerinde ilk etapta 100 civarında oyunun yer alacağı duyuruldu. Sonradan bu oyunlara yenileri de eklenecek. Beklemedeyiz.

Apple Arcade de neler var?

Apple Arcade platformunda bulmaca, strateji, macera, simülasyon, spor ve daha pek çok kategoride oyunlar yer alıyor. Arcade Originals koleksiyonu, App Store Efsaneleri başta olmak üzere Fruit Ninja Classic+, NBA 2K22 Arcade Edition, Simon’s Cat-Story Time, Chess-Play&Learn, Fantasian, Samurai Jack gibi pek çok oyun buradan sınırsızca oynanabiliyor.

Platforma her hafta yeni oyunlar eklenirken, mevcut oyunlara güncellemeler de ekleniyor.

Apple Arcade’ye nasıl ulaşılır?

Apple Arcade’i App Store’daki Arcade sekmesinde bulabilirsiniz. Ayrıca belirli bir Apple Arcade oyununu App Store’da arayabilirsiniz.

iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda App Store’u açın ve ekranın alt kısmındaki Arcade sekmesine gidin. Apple TV’nizde Arcade uygulamasını açın veya App Store’da ekranın üst kısmındaki Arcade sekmesine gidin. Mac’inizde App Store’u açın ve kenar çubuğundaki Arcade sekmesine gidin.

YORUMLAR

Bir Yorum Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page