Aydan Kaya Kim? Aydan Kaya Kaç Yaşında? Popstar Aydan Kaya kimdir? Aydan Kaya kiminle evli?

20.06.2022
Aydan Kaya Kim? Aydan Kaya Kaç Yaşında? Popstar Aydan Kaya kimdir? Aydan Kaya kiminle evli?

Aydan Kaya Kim? Aydan Kaya Kaç Yaşında? Popstar Aydan Kaya kimdir? Aydan Kaya kiminle evli?

Popstar yarışmasıyla tanınan Aydan Kaya , 2. Sayfa programına konuk oldu. Uzun süredir ekranlardan uzak olan Aydan Kaya hakkında bilgiler merak konusu oldu.

Bir dönemin fenomen yarışma programı Popstar, beraberinde pek çok değerli sesin tanınmasına vesile olmuştu. Bunlardan bir de Popstar yarışmasının önemli isimlerinden Aydan Kaya olmuştu. Aydan Kaya uzun süredir ekranlardan uzak kalmıştı.

Aydan Kaya 19 Nisan 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur.Boyu 1.66, kilosu 64, burcuda koçtur.Annesi Öğretmendir.Akrabası olan Ceyda Görk ile Bertan Üsküdarlı’nın desteğinle beraber müzik hayatına başlamıştır.Devlet Operası dersleri ile şan dersi almıştır.Bertan üsküdarlı’nın yanında sahne almaya başladığında daha 16 yaşında ve liseye gidiyordu.Hafta sonları göstermiş olduğu başarılı müzik deneyimi neticesinde profesyonel oldu.

2003 senesinde Popstar yarışmasına katılarak hayatında güzel bir sayfa açılmasını sağlamıştır.Popstar yarışmasınla beraber Türkiye’nin sevdiği bir sanatçı olmuştur.Popstar albümü içersinde Avuçlarım Kanıyor adındaki parçayı söylemiştir.Bu parçayla beraber Altın Kelebek Juri Özel Ödülünü aldı.Bu parçanın ardından ise Sen Mutlu ol isimli şarkıyı söylemiştir.Yılın Pop Starı ödülünü Doğu Akdeniz Üniversitesi vermiştir.

Aydan Kaya Kim? Aydan Kaya Kaç Yaşında? Popstar Aydan Kaya kimdir? Aydan Kaya kiminle evli?

ydan Kaya, 19 Nisan 1984’te İstanbul’da doğdu.

Aydan Kaya, Öğretmen bir annenin çoçuğudur. 1.66 boya sahip olan Kaya, müziğe ilk olarak yakınları olan Ceyda Görk ve Bertan Üsküdarlı’nın destağiyle başlamıştır. Devlet operasında aldığı eğitim ve şan dersi Aydan Kaya için dönüm noktası olmuştur.

Aydan Kaya 2003 senesinde Popstar yarışmasına katılmıştır.

Popstar yarışması ile beraber Türkiye’nin sevdiği bir sanatçı olmuştur.

Popstar albümü içersinde ‘Avuçlarım Kanıyor’ ismindeki parçayı söylemiştir. Bu parçayla beraber Altın Kelebek Juri Özel Ödülünü aldı.Bu parçanın ardından ise Sen Mutlu ol isimli şarkıyı söylemiştir. Yılın Pop Starı ödülünü Doğu Akdeniz Üniversitesi vermiştir.

Show Tv ekranlarında yayınlanmış Rüyalarda Buluşuruz adındaki dizide rol almıştır.Bu dizinin ardından sırasıyla Tatlı Hayat dizisi ve Hilal Saral’ın yönetmenliğini yaptığı Elveda Derken adındaki dizilerde oynadı. Elveda Derken adındaki dizide 51. bölümde Şeyda karakteri ile ekranlara geldi.

İlk albümü Aşk Çıkmazı olan Aydan Kaya’ya ünlü isimler destekte bulunmuştur. Kaya, parçalarında Türkiye’nin önemli müzisyenleri ile çalışma fırsatı yakalamıştır. Aydan Kaya, İstanbul Kültür Üniversitesi İletişim Tasarımı Fakültesi mezunudur.

You cannot copy content of this page