Ayşe Erbulak kimdir nerelidir? Ayşe Erbulak kaç yaşında?

12.03.2022
Ayşe Erbulak kimdir nerelidir? Ayşe Erbulak kaç yaşında?

Ayşe Erbulak 1957 yılında İstanbul Çengelköy’de dünyaya gelmiştir.

Ayşe Erbulak Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarını 16 yaşında iken kazanmış bu dönemde Aşkın olan ismini mahkeme kararı ile Ayşe olarak değiştirmiştir.

Babasının gazetecilik mesleğine olan aşkı nedeni ile Ayşe Erbulak’ta Konservatuvardaki eğitimini yarıda bırakmıştır.

İlk evliliğini Ayşe Erbulak 19 yaşında iken Rıza Külegeç ile yapmış bu evliliğinden Dağhan isminde oğlu dünyaya gelmiştir.

Bu evliliği sonlandıktan sonra İş vesilesi ile tanıştığı Willy Bang ile ikinci evliliğini yapmış ve evlendikten sonra Norveç’e yerleşmiş 12 yıl Norveç Trondheim’de yaşamış bu dönemde Smile adlı bir kahveyi açmış ve gıda üzerine eğitim almıştır.

Norveç’te Üç Kadın Oyuncu aranıyor isimli bir ilan görmüş ve başvurmuş kabul edilmiş ardından 15 skeçlik bir kabarede rol almış ayrıca ayrıca bir ara stand up gösterileri yapmıştır.

Daha sonra eşinin vefat etmesi nedeni ile tekrar Türkiye’ye dönüş yapmıştır. Türkiye’ye dönüşünün ardından uzun süre stand up gösterileri yapmış TRT ekranlarında Anne Çocuk isimli programı sunmuş ve 2011 yılında Pis Yedili adlı dizide rol almıştır.

Bugüne kadar Hoştanlı Kalaylı Saray, Pis Yedili, Baba Bana Reyting Al ve Aşkın Halleri dizilerinde rol alan Ayşe Erbulak ayrıca Çok Şekerli Ölüm, Limoni Ölüm, Ödüllü Ölüm, Dokuz Oda Cinayetler ve Anne Bak Kim Geldi isimli kitapları yazmıştır.

2015 yılında Özden Özgürdal ile evlenmiştir. 2014 yılında eşi ve oğlu ile birlikte Erbulak evini açmış günümüzde yazarlık ve oyunculuk eğitimleri vermektedir.

Ayşe Erbulak baba tarafından aslen Erzurum’ludur.

Ayşe Erbulak instagramda @ayseerbulakozgurdal kullanıcı adı ile bulunur.

You cannot copy content of this page