Ayşecan Tatari kimdir? Ayşecan Tatari babası kimdir? Ayşecan Tatari annesi kimdir?

17.01.2023
Ayşecan Tatari kimdir? Ayşecan Tatari babası kimdir? Ayşecan Tatari annesi kimdir?

Ayşecan Tatari kimdir? Ayşecan Tatari babası kimdir? Ayşecan Tatari annesi kimdir?

Ayşecan Tatari Çocuklar Duymasın dizisinde Duygu rolünde oynadı.

Ayşecan Tatari, 9 Mart 1989 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Annesi tiyatro ve sinema oyuncusu Aliye Uzunatağan‘dır. Ayşecan Tatari, İstanbul İtalyan Lisesi’nden mezun oldu.

İlk olarak 1992 yılında çevrilmiş olan Tatar Ramazan Sürgünde adlı filmde çocuk oyuncu olarak ekranlara çıktı.

Ayşecan Tatari, oyunculuk serüvenine 11 yaşında iken Kanal D‘de yayımlanan çocuk programlarında sunuculuk yaparak başladı.

2002 yılından itibaren 2004 yılına kadar senaryosunu Birol Güven‘in yazdığı, yönetmenliğini Raşit Çelikezer‘in yaptığı “Çocuklar Duymasın” adlı dizide Haluk ve Meltem’in kızı, Emre’nin ablası olan Duygu karakterini canlandırdı. Dizide Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Ayşecan Tatari, Furkan Kızılay, Zeyno Günenç, Özgür Ozan, Volkan Severcan, Ferdi Akarnur, Nejat Birecik, Vatan Şaşmaz, Altan Günbay, Demet Tuncer, Fatma Karanfil ile birlikte rol almıştır. Ayşecan Tatari kimdir? Ayşecan Tatari babası kimdir? Ayşecan Tatari annesi kimdir?

2.5 yıl New York‘ta Stella Adler Studio of Acting’de okuyan Tatari 2012 yılında Dot ekibinin Sarı Ay isimli oyunuyla da tiyatro dünyasına adım attı.

2015 yılında Show TV ekranlarında oynayan ve Fakir Baykurt‘un ünlü eserinden uyarlanan “Yılanların Öcü” dizine dahil olup, Ceyda Ateş, Cemal Toktaş, Hande Soral, Nail Kırmızıgül, Burak Can ile birlikte oynadı.

Ayşecan Tatari, 5 Haziran 2017 tarihinde Şehir Tiyatroları’nda oyuncu olan Edip Tepeli ile New York‘ta evlendi.

Ayşecan Tatari, 14 Mart 1989 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Türk oyuncudur.

Annesi Aliye Uzunatağan’dır.

İstanbul İtalyan Lisesinde eğitim alan Ayşecan Tatari, Çocuklar Duymasın’da 4 sezon boyunca Duygu rolüne hayat vermiş ve hafızalara kazınmıştır.

Oyunculuk eğitimi almak için ABD’deki Stella Adler Studio of Acting okuluna giden Tatari, Türkiye’ye dönünce de özel bir tiyatroda çalışmaya başlamıştır.

Daha sonra İBB Şehir Tiyatrolarına geçmiştir.

2017’de Edip Tepeli ile evlenen Ayşecan Tatari’nin 1 çocuğu var.

You cannot copy content of this page