Bahri Zorlu Kimdir? Nerelidir? Fahri Zorlu Kimdir? Nerelidir?

17.11.2022

Bahri Zorlu Kimdir? Nerelidir? Fahri Zorlu Kimdir? Nerelidir?

Web sitemizde Bahri Zorlu Kimdir? Nerelidir? Fahri Zorlu Kimdir? Nerelidir? gibi sorulara yanıtlar aranmaktadır. Bizlerde sizin için araştırdık.

Kürşad Zorlu’nun babası Fahri Zorlu aslen Yozgatlı eski siyasetçidir. Kürşad Zorlu’nun babası Fahri Zorlu ile İnşaat Mühendisleri Odası Üyesi Fahri Zorlu karıştırılıyor. İkisi farklı isimlerdir. İnşaat Mühendisi Fahri Zorlu, 1929 yılında Düzce’de doğdu. Kürşad Zorlu’nun babası ise Yozgat doğumlu ve burada siyaset yapmıştır.

Mühendis olan Zorlu ise 1949 yılında Yüksek Teknik Öğretmen Okulu’nu, 1962’de ABD’de Oklahoma Devlet Üniversitesi’ni ve 1966 yılında da Ortadoğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. Mesleki Teknik Öğretim Okullarında öğretmenlik ve idarecilik; Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Teşkilatı’nda ise Müsteşar Yardımcılığı ve Talim Terbiye Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kürşat Zorlu 9 Nisan 1977 tarihinde Yozgat Yerköy’de dünyaya geldi. Şuan 45 yaşındadır. Konya Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Babası avukattır. Kendisi ise evli ve 3 çocuk babası.

You cannot copy content of this page