Basen Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?

20.09.2021
Basen Eritme Diyeti Nasıl Yapılır?

Basen eritme diyetini yalnızca 6 hafta kadar uygulamanız yeterli olacaktır. 6 hafta sonunda basen ve kalça bölgesindeki erimeyi görebilirsiniz. Basen eritme diyeti için ihtiyaç duyulan malzemeler ise şu şekildedir;

– 2 fincan kadar yulaf tanesi,

 – 2 fincan kadar kırılmış fındık,

 – 1 fincan dolusu buğday,

 – 1 fincan çekirdeksiz olan kuru üzüm,

 – 1 fincan kadar ayçiçeği tohumu,

 – 1 fincan dolusu badem ve

 – 1 fincan ince şekilde kıyılmış kuru kayısı.

  Basen Eritme Diyetinin Hazırlanışı

  Basen eritme diyetindeki malzemelerin tümü marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerdir. Basen eritme diyeti için verilen malzemelerin tümünü bir kapta karıştırarak, hepsini birden blender yardımı ile küçük parçalar haline getirmelisiniz.

  Hazırlanan karışımının tümünü tam 12 porsiyon şeklinde eşit parçalara bölmelisiniz. Her porsiyonu farklı kaba alarak tüketebilirsiniz. Karışımı tüketmeden önce 1 bardak kadar diyet soğuk sütü karışım üzerine ilave etmelisiniz. Günlük enerji ihtiyacınızı karşılaması için de yarım dilim muz tüketebilirsiniz. Dilerseniz karışım içerisine de muzu ekleyebilirsiniz.

  Basen Eritme Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Basen eritme diyeti tamamen basenlerde toplanan yağların kısa sürede yok edilmesini sağlar. Bu nedenle diyete ne kadar sadık kalırsanız o kadar kısa sürede de etkisini görebilirsiniz. Basen eritme diyeti yaparken kesinlikle yağlı ve karbonhidrat dolu gıdalar tüketmemeniz gerekir. Çünkü yağlı gıdalar tüketildiğinde yapılan diyetin hiçbir yararı olmayacaktır. Günlük enerji ve vitamin ihtiyacını karşılamak için de mutlaka günlük 1 adet meyve tüketmeniz önerilir. Bu süreçte tuzu ve şekeri de azaltmanız, basenlerin erimesi konusunda etkili olacaktır.

  Basen Eritme Diyeti ve Spor

  Basen eritme diyetini uygularken basenlere ve kalçalara yönelik çeşitli egzersizler yaparak da diyeti destekleyebilirsiniz. Özellikle doğrudan basen egzersizleri diyetin daha hızlı sonuç vermesini sağlamaktadır. Her ne kadar verilen diyet listesi basenlerdeki yağları eritmeye yararlı olsa da tek başına çok fazla etkili olamaz.

You cannot copy content of this page