Bensu Soral Kimdir ? Nereli, Kaç Yaşında, Evli Mi ?

31.01.2022
Bensu Soral Kimdir ? Nereli, Kaç Yaşında, Evli Mi ?

Oyuncu Hande Soral’ın kardeşi olan Bensu Soral 2 Şubat 1991 Bursa doğumludur. 1.70 boyunda olan Soral, Kova burcudur. Bursa İnegöl Turgutalp Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Grafik okumaktadır.

Marmara Üniversitesinde Grafik eğitimi alan Bensu Soral ünlü oyuncu Hande Soral’ın küçük kardeşidir. Boynu Bükükler, Tatlı Küçük Yalancılar ve İçerde dizileri ile Türkiye’nin tanınan oyuncularından biri olan Bensu Soral 2018 yılından beri Hakan Baş ile evlidir.

Son olarak Cam Tavanlar dizisinde hayat verdiği Leyla karakteri ile milyonları ekrana toplamıştır.

Mobilyacı bir babanın kızı olarak İnegöl’de doğdu, Bedirhan adlı bir çift yumurta ikizi vardır. İnegöl Turgutalp Anadolu Lisesinden mezundur. Hâlen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde grafik üzerine eğitim görmektedir.

Ablası Hande Soral’ın desteğiyle oyunculuğa başladı. İlk defa Yol Ayrımı dizisi ile oyunculuğa başladı. 2008’de vizyona giren Vicdan dizisinin oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Daha sonra Boynu Bükükler isimli gençlik komedisi dizisinde ana karakterlerin biri olan Miray’ı, 2015’te ise Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde Aslı Metiner karakterini canlandırdı. Ayrıca Murat Dalkılıç’ın “Kader” adlı şarkısına çekilen klipte yer aldı. Oyuncu 2016 yılında çekilmiş ve büyük reyting toplamış “İçerde” adlı dizide Çetin Tekindor’un canlandırdığı “Kebapçı Celal”in avukatlığını yapan Melek karakterini canlandırdı.

2019 yılında Organize İşler: Sazan Sarmalı adlı sinema filminde Nazlı Noyan karakterini canlandırdı.