Bilgisayarın Cep Telefonunu Görmeme Sorunu

Android ve IOS cihazlarda sık sık görülen bilgisayar telefonu görmüyor hatası çok sayıda problemden kaynaklanıyor olabilir. Bulut depolama sistemine geçmemişseniz, dosya aktarmanın klasik yolu olarak bu yöntemi tercih etmiş olabilirsiniz. Öncelikle ilk yapmanız gereken, cihazınızın kablolarını kontrol etmektir. Eğer kablo bir problem varsa büyük ihtimalle bağlantı hata verecektir. Normalde USB kablosunu taktığınızda cihazınızda dosya aktarımı ve şarj seçenekleri çıkar. Eğer herhangi bir bildirim çıkmıyorsa kabloyu değiştirmelisiniz. 

Sürücülerin yüklemesini kaldırıp yeniden yükleyebilirsiniz. OEM sürücüleri ve cihazın kaldırılıp yeniden yüklenmesi işe yarayacaktır. Bu durumda yapılması gereken en önemli şey, aygıt yöneticisinden USB aygıtları bölümündeki sürücü güncelleme ayarlarını kontrol etmek olacaktır. 

Bilgisayar telefonu görmüyor sorunun bir diğer çözümü de USB hata ayıklama seçeneğinin aktifleştirilmesidir. Dosya gezgini üzerinden ulaşabileceğiniz geliştirici seçenekleri USB hata ayıklama sorununun aktifleştirilmesiyle sorun çözülebilir. 

Android Telefonu Bilgisayarın Görmemesi

Mac kullanıyorsanız Android cihazınızın dosyalarına erişmeniz çok kolay olmayacaktır. Bilgisayar telefonu görmüyor sorunu yaşıyorsanız USB girişlerini kontrol edin. Hatalı USB girişlerinin yanında cihazınızın sürücüsü bilgisayarınıza kurulu değilse bundan kaynaklanan problemler de söz konusu olabilir. 

Kabloyla ilgili bir sorununuz yoksa, dosya transferi için Android File Transfer yüklemeniz gerekir. Formatın değiştirilmesi için gerekli olan bu program sayesinde dakikalar içinde dosya transferi yapabilirsiniz. 

Documents klasörüne girerek, bilgisayarınızda açtığınız yeni klasörün içine sürükle bırak yöntemiyle dosyaları transfer edebilirsiniz. Ayrıca OpenMTP uygulamasını da kullanabilirsiniz. Huawei marka telefonlarda ise birçok farkı yöntem deneyebilirsiniz. Bluetooth yöntemi, Android dosya transferi ve direkt olarak dosya aktarım işlemleriyle kısa sürede dosya aktarımı sağlayabilirsiniz. HiSuite kullanarak da transferi tamalayabilirsiniz. 

Apple Telefonlarını Bilgisayarın Görmemesi 

Bilgisayarınız bir Mac değilse Apple markalı bir telefonu bağlamak istiyorsanız 0xE hatası alabilirsiniz. Bilgisayarınızda son sürümün yüklü olup olmadığını kontrol edin. Genelde bilgisayara güvenilsin mi uyarısı çıkar. Güvene dokunduğunuz zaman USB kablosunu kullanarak bağlanın. Bilgisayarınız hala cihazınızı görmüyorsa kablolarınızı kontrol edin. 

Cihazınızı yeniden başlatın. Başka bir bilgisayarda da aynı hatayı alırsanız telefonunuzdan kaynaklanan bir problemin olduğu ortaya çıkacaktır. Mac kullanıyorsanız, sistem bilgilerinden cihazınızı kontrol edin

Bir Cevap Yazın

error: Site İçeriği Korunmaktadır.