Birol Karacakaya kimdir? kaç yaşında? Batuhan Karacakaya ne iş yapar, mimarlık? Batuhan Karacakaya babası kimdir, ne iş yapıyor?

21.06.2022
Birol Karacakaya kimdir? kaç yaşında? Batuhan Karacakaya ne iş yapar, mimarlık? Batuhan Karacakaya babası kimdir, ne iş yapıyor?

Birol Karacakaya kimdir? kaç yaşında? Birol Karacakaya ne iş yapar, mimarlık? Birol Karacakaya babası kimdir, ne iş yapıyor?

Birol Karacakaya Batuhan Karacakayanın babasıdır.

Survivor 2021 kadrosunda yer alan yarışmacılar arasında genç oyuncu Batuhan Karacakaya da var. Survivor yarışmacıları içerisinde dikkat çeken isimlerden birisi de o. Çocuk yaşlardan itibaren oyunculuk kariyerine başlayan Batuhan Karacakaya, artık genç bir isim. Survivor kadrosunda yarışacağının açıklanmasıyla birlikte Batuhan Karacakaya ile ilgili pek çok bilgi araştırılmaya, genç oyuncunun hayatına dair ayrıntılar merak edilmeye başlandı. Peki Batuhan Karacakaya kimdir, kaç yaşında, kariyerinde hangi filmler ve diziler var?

Batuhan Karacakaya 5 Şubat 1997 yılında doğmuştur. 24 yaşındaki olan aslen İstanbullu Batuhan Karacakaya, Survivor 2022 All Star yarışmacısıdır

Birol Karacakaya kimdir? kaç yaşında? Birol Karacakaya ne iş yapar, mimarlık? Birol Karacakaya babası kimdir, ne iş yapıyor?

Batuhan Karacakaya, Survivor 2021 Ünlüler Takımı kadrosunda yer almaktadır. İstanbul’da dünyaya gelen Batuhan Karacakaya, 5 Şubat 1997 tarihinde doğmuştur. Fiziği ve yakışıklılığıyla son dönemin en çok konuşulan isimleri arasında yer alan Batuhan Karacakaya yaşı ise 24’tür. 24 yaşındaki Survivor Batuhan setlere adım attığında henüz 11 yaşındaydı. Bu da onu 13 yıldır aktif olarak ekranlarda yer alan bir haline getiriyor. 

Batuhan Karacakaya boyu da Survivor 2021 ile birlikte cevabı en çok aranan sorular içerisinde yer aldı. Hafızalarda çocukluk yılları ile kalsa da Batuhan Karacakaya, mankenleri kıskandıran bir görüntüye sahip. Yani Aşk-ı Memnu’nun Bülent’i bir hayli uzun. Oyunculuğunun yanı sıra sporcu kimliğiyle de öne çıkan Batuhan Karacakaya boyu 1.82’dir. Batuhan Karacakaya’nın kilosu ise 75’tir.

Batuhan Karacakaya’yı tüm Türkiye tanısa da, onunla ilgili ayrıntıları yazmakta fayda var. Batuhan Karacakaya başarılı bir oyuncudur. Genç isim, Survivor 2021 ünlüler kadrosunda yer almaktadır. Batuhan Karacakaya, mesleğiyle ilgili katıldığı programlar ve verdiği röportajlarda sık sık konuşmuştur. Batuhan Karacakaya ayrıca 2018 yılında verdiği bir röportajda İngilizce mimarlık okuduğunu, babasının da mimar olduğunu, inşaat işlerine aşina olduğunu ifade etmiştir. Batuhan Karacakaya’nın bu açıklamasıyla birlikte, hangi üniversiteden mezun olduğuyla ilgili de bazı bilgilere yanıt aranmıştır. Batuhan Karacakaya  Nişantaşı Üniversitesi İngilizce Mimarlık Bölümü’nden mezun olmuştur. 

5 Şubat 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Bir kız kardeşi vardır. Annesi Gülhayat Karacakaya ev hanımıdır, babası Birol Karacakaya mimardır.

Batuhan Karacakaya, Şişli Ufuk Koleji’nden mezun oldu. Lisans eğitimini mimarlık bölümünde tamamladı.

Ailesinin desteğiyle 7 yaşındayken ‘Büyük Buluşma’ adlı dizide rol aldı. 11 yaşındayken, 2008-2010 yılları arasında yayınlanan ‘Aşk-ı Memnu’ dizisinde ‘Bülent Ziyagil’ karakterini oynadı.

Çocuk olmasına karşın performansı beğeni toplayan Batuhan Karacakaya, 2010 yılında ‘Dersimiz Atatürk’ sinema filminde, 2011 yılında ‘Umutsuz Ev Kadınları dizisinde ve ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ sinema filminde, 2012 yılında ‘Uzun Hikaye’ sinema filminde, 2016 yılında ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinde rol aldı.

2021 yılında Survivor yarışma programına katılarak Ünlüler takımında yarıştı.
ÖZEL YAŞAMI

1997 doğumlu olan Batuhan Karacakaya, 2022 yılı itibarıyla 25 yaşındadır ve bekardır.

Batuhan Karacakaya 1.82 metre boyunda, 78 kilo ve kova burcudur.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @karacakayaaa, Twitter’da @bkaracakayaaa kullanıcı adıyla yer almaktadır.

You cannot copy content of this page