Bitcoin Çöktü mü ? Altcoinler ne olacak ? Yatırımcılar Battı mı ?

21.05.2021
Bitcoin Çöktü mü ? Altcoinler ne olacak ? Yatırımcılar Battı mı ?

Bitcoin Çöktü mü ? Altcoinler ne olacak ? Yatırımcılar Battı mı ?

2 gün önce başlayan çöküş bugün tekrar etti. Bitcoin fiyatı, Elon Musk’ın Twitter’dan paylaştığı mesajlar sonrası başlayan düşüşünü sürdürürken, analistlerin önemli bir destek seviyesi olarak gösterdiği 35 bin doların altına geriledi. Kripto para piyasası son 1 haftada neredeyse yarı yarıya küçülürken pazar büyüklüğü 2.3 trilyon dolardan 1.35 trilyon dolara düştü. Günlük kayıp 750 milyar doları gördü. Ethereum, Dogecoin, Shiba’da da sert satışlar yaşandı. Tesla’nın BTC ile ödeme almayı durdurması ile başlayan satış dalgasında Tesla’nın kripto varlıklarını satmış olabileceği iddiaları ve Musk’ın Bitcoin’i merkezi bir kripto para birimi olarak göstermesi etkili olurken Çin’den gelen haberlerle düşüş daha da hızlanmıştı.

Bugün yani 21.05.2021 günü Bitcoin de hızlı bir düşüş başladı ve BTC 36.100 dolarak geriledi.
Yüklü miktarda BTC satıldığı için bu gerilemenin olduğunu dile getiren uzmanlar, BTC’nin yavaştan yeşil ışık yaktığını ve tekrar toparlamaya başladığını söylemekteler.
Her ne kadar 33 bin dolar seviyesine düşüp tekrar 43 bin dolar seviyesine çıkmış olsa da bu sefer daha fazla bir yükseliş olur mu bilinmez. Burada yazanlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Altcoinler ne olacak ?

Tabiki BTC düşünce Altcoinler daha fazla düşüyor ve bugünde bu düşüşten nasibini alan altcoinler düşmeye başladı.

Yatırımcılar Battı mı ?
Tabiki elindeki coini aldığı fiyattanan aşağı seviyede satmayan yatırımcılar batmado, tekrar yükselmesini bekleyerek zararsız bir şekilde bu durumu atlatmak gerekir.

21.05.2021 saat 21:14 itibari ile BTC 36.948 dolar ve Dominance %43.60 seviyesinde.

You cannot copy content of this page