Bora Gencer kimdir? Bora Gencer kaç yaşında, nereli? Son hali

04.05.2022
Bora Gencer kimdir? Bora Gencer kaç yaşında, nereli? Son hali

14 Nisan 1995 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Bora Gencer, Maçka İlköğretim Okulu’nda eğitim alırken caz piyanisti babası İlham Gencer’in yönlendirmesiyle küçük yaşlarda müziğe başladı. O dönemde piyanoyu çok sevmesine rağmen keman bölümüne yazıldı.Yedi sene süren eğitimi ardından yine babasının yönlendirmesiyle profesyonel müzik kariyerine başladı. Yüzlerce program gerçekleştiren Bora Gencer dizileri ile de bir dönem ses getirmiştir.

1991 yılında annesini trafik kazasında kaybeden Gencer, 1995 yılında “Öptüm Seni Şeker” adlı ilk albümünü çıkardı. Anadolu turnesi ardından yurt dışına açılan Bora Gencer, birçok ödülün de sahibi oldu.Müzik hayatının yanı sıra televizyon ve radyoda da program yapan Bora Gencer, Kamelyalı Kadın müzikalinde de başarılı bir oyunculuk sergiledi. Bora Bora Show ve Renklerde Kaybolan Hayat adlı programlarla adını duyurdu.

Bora Gencer, 27 Nisan 2008 tarihinde Alman vatandaşı olan Hülya Yaman ile evlendi. Çiftin 2008 yılında dünyaya gelen Ayaz adında bir oğulları var. Ancak çift geçtiğimiz yıl sonunda boşandı.

You cannot copy content of this page