Burak Başarır Kimdir? Burak Başarır Kaç Yaşında, Nereli, Serveti Ne Kadar?

30.12.2022
Burak Başarır Kimdir? Burak Başarır Kaç Yaşında, Nereli, Serveti Ne Kadar?

Burak Başarır, 1 Ocak 2014 tarihi itibarıyla CEO pozisyonunda görev yapıyor.

1998 yılında CCI’a katılan Başarır, artan yönetim sorumlulukları ile finans ve satış departmanlarında farklı görevler üstlendi. 2005 yılında CFO pozisyonuna yükseldi.

2006 yılında gerçekleşen CCI’ın halka arzında kilit rol oynayan Başarır, CCI-Efes Invest finansal birleşmesine öncülük etti. 2009 yılında Thomson Reuters Extel tarafından Türkiye’nin En İyi CFO’su ödülüne layık görüldü.

2010-2013 yılları arasında Türkiye Bölge Başkanı olarak CCI’ın satış hacmi ve gelir açısından en büyük operasyonunu yönetti. Başarır, American River College’da uluslararası işletme ve bilgisayar eğitimi aldı.

1990-1992 yılları arasında California State University of Sacramento’da işletme öğrenimi gören Burak Başarır, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu.

20 yılı aşkın mesleki tecrübesi bulunan Başarır, CCI’a katılmadan önce Arthur Andersen’de Kıdemli Denetçi olarak görev aldı. Başarır, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) Başkanı ve Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) üyesidir.

You cannot copy content of this page