Bursa iftar çadırı 2022? Bursa iftar çadırı nerede?

08.04.2022
Bursa iftar çadırı 2022? Bursa iftar çadırı nerede?

Bursa iftar çadırı nerede? 2022 Bursa Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, İnegöl iftar çadırı nerede kuruldu? Bursa’da ramazan çadırı hangi ilçe ve mahallelerde kuruldu? Bursa Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı ve yemek yardımı yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda koronavirüs salgını nedeniyle iftar çadırları yasaklanmıştı. 2022 yılında ise iftar çadırlarının yeninden kurulması belediye insiyatifine bırakıldı. Bursa’da Ramazan ayında oruçlarını iftar çadırlarında açmak isteyen vatandaşlar da Bursa’da iftar çadırı nerede var? sorusuna yanıt arıyor.

İftar çadırı, Müslümanları oruç tutarak geçirdikleri Ramazan ayında iftarlarını açmaları için kurulmuş büyük çadıra verilen ad. Şehirlerin belirli noktalarında belediyeler, dernek ve vakıflar ya da hayırseverler tarafından finanse edilir. İçinde bedava yemek dağıtımı yapılır.

Bursa’da iftarını açmak isteyen vatandaşlar Bursa iftar çadırları araması gerçekleştiriyor. Peki Bursa’da iftar çadırları nereye kuruldu? Vatandaşlar orucunu açmak için hangi iftar çadırlarına gitmeleri gerekiyor? İşte Bursa iftar çadırları ve adresleri burada.

Bursa’da iftar için kurulacak iftar çadır yerleri belli oldu.

  • OSMANGAZİ BELEDİYESİ 
  • Elmasbahçeler Otoparkı
  • Soğanlı Kültür Merkezi
  • Eskici Mehmet Dede Aşevi
  • Somuncu Baba Evi
  • Sakarya Kimsesizler Aşevi

Bursa’da kurulacak ramazan iftar adresleri belli oldu. Osmangazi Belediyesi 75 bin kapasiteli iftar çadır yerlerini bu senede kimsesiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için her gün açık tutacağını açıkladı. Bunun dışında Elmasbahçeler otoparkı, Soğanlı kültür merkezi, Eskici mehmet dede aşevi, somuncu baba evi ve Sakarya Kimsesizler Aşevi yerlerinde ramazan iftar çadırları kurulacak.

2022 Bursa Osmangazi iftar çadıır nerede?

Bursa’nın Osmangaiz ilçesinde iftar çadırı binlerce vatandaşa iftar yemeği veriyor. Elmasbahçeler Otoparkı’nda iftar çadırında binlerce kişi iftarını açacak. Aynı zamanda kentin çeşitli noktalarında yer alan aşevlerinde ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ikramı da yapılıyor. İşte Osmangazi’de yer alan iftar çadırları ve aşevleri yerleri…

Soğanlı Kültür Merkezi
Eskici Mehmet Dede Aşevi
Somuncu Baba Evi
Sakarya Kimsesizler Aşevi

Osmangazi Belediyesi’nden 13 bin 500 aileye gıda paketi

Bursa Osmangazi Belediyesi, Ramazan ayında maddi durumu iyi olmayan, kimsesiz, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi 13 bin 500 aileye gıda paketi dağıtıyor. Gıda paketi dışında Somuncu Baba Gönül Fırınında pişirilen günlük 7 bin ekmek ile şehrin 5 farklı noktasında kurulacak iftar çadırlarında günlük 2 bin 500 kişiye iftar yemeği dağıtılacak. Erzak yardımı dışında, son iki yıldır Covid-19 salgını nedeniyle kesintiye uğrayan iftar çadırları bu yıl yeniden açılıyor. Günlük 2 bin 500 kişi, Ramazan boyunca 75 bin kişi kurulan bu çadırlarda ikram edilecek sıcak yemek ile oruçlarını açacak.

Bursa ilçeleri hangileri?

Gürsu
Kestel
Nilüfer
Osmangazi
Yıldırım
Büyükorhan
Gemlik
Harmancık
İnegöl
İznik
Karacabey
Keles
Mudanya
Mustafakemalpaşa
Orhaneli
Orhangazi
Yenişehir

You cannot copy content of this page