Çalınan Instagram Hesabını Kapatma

Çalınan hesabınızdaki fotoğraflarınız, videolarınız ve paylaşımlarınız silindiyse, çalıntı başvuru formu doldurmanıza rağmen hesabınızı kurtaramadıysanız, Instagram Destek ekibi henüz size geri dönüş gerçekleştiremediyse eski hesabınızı sildirmeyi deneyebilirsiniz.

Bu noktada bu hesabı Instagram ekibine şikayet etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Arkadaşlarınızdan yardım alarak, eski hesabınızın daha hızlı bir şekilde Instagram yetkilileri tarafından silinmesini garantileyebilirsiniz.

Eski hesabınızı kapattırmak için bu hesabı şikayet edebilirsiniz.

Aynı şekilde sizin fotoğraflarınızı kullanan, sizi taklit eden ya da sizi rahatsız eden kişileri de şikayet ederek Instagram hesaplarının kapanması talebinde bulunabilirsiniz.

Instagram hesabım çalındı kapatmak istiyorum diyorsanız aşağıdı adımları takip ederek Instagram hesaplarının kapanması talebinde bulunabilirsiniz.

Instagram’da birini şikayet etmek için;

  • Bu kişinin profiline tıkladıktan sonra ekranın sol köşesindeki yan yana üç noktaya ya da üst üste üç noktaya dokunun.
  • Yeni açılan menüden ‘Şikayet Et’ seçeneğine dokunun.
  • Daha sonra karşınıza çıkan seçenekler arasından ‘Bir Başkasını Takit Ediyor’ seçeneğine dokunun.
  • Son olarak ‘Beni’ taklit ediyor’ diyerek, şikayetinizi gönderin.

Çalınan Instagram hesabınızı sildirmenin ve kapattırmanın tek yolunun bu hesabı şikayet etmek ve şikayet sebebini de ‘Taklit’ olarak göstermek olduğunu söyleyebiliriz.

Yani çalınan eski hesabınızı sildirebilmenizin şikayet dışında ne yazık ki başka bir yolu bulunmuyor.

Yeni Instagram hesabınız üzerinden eski çalınan hesabınızı şikayet ederken, en az 15-20 arkadaşınızın da sizinle birlikte bu hesabı şikayet etmesini sağladığınızda bu hesabı kapattırabiliyorsunuz.

Özellikle hesabınızı çalan kişi; arkadaş listenizdeki kişilere sürekli olarak mesaj gönderiyor ve siz olduğunu söyleyerek, sizin adınıza arkadaşlarınızdan para istiyor yani dolandırıcılık yapmaya çalışıyorsa bir an önce hesabınızı kapattırmanız gerektiğinden bahsedebiliriz.

Bir Cevap Yazın

error: Site İçeriği Korunmaktadır.