Çelınç ne demek? Challenge akımı nedir? Challenge ne demek sosyal medya?

24.06.2022
Çelınç ne demek? Challenge akımı nedir? Challenge ne demek sosyal medya?

Çelınç ne demek? Challenge ne demek sosyal medya?

Sosyal medya kullanıcıları popüler olan paylaşımı bir başka kullanıcıya önerirken “Challenge” yani “meydan okuma” kelimesini kullanıyorlar. Bir başka kullanıcıya meydan okuyarak popüler olan paylaşımı onun da yapmasını sağlıyorlar. Bu gibi durumlar sosyal medyada challenge adıyla anılıyor.

Challenge akımı nedir?

İngilizce bir kelime olan challenge, Türkçe karşılığı meydan okuma olarak çevriliyor. Sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte popüler olan challenge akımında bir fotoğraf ve video paylaşılarak başka bir kişiye meydan okunuyor. O kişi de paylaşım yaparak başka bir kişiye meydan okuyor.

Sosyal medyada çok sık kullanılan, İngilizcesi Challenge, Türkçe karşılığı “meydan okuma” olan kelime, sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte popüler olan kelimelerden biri. Zaman zaman sosyal medyanın kendi gündemini yarattığı ve bazı konuların sosyal medyada çok konuşulduğu görülüyor.

Bazen de herhangi bir gönderinin, fotoğrafın ya da videounun çok fazla sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşılarak akıma döndürüldüğüne şahit olunuyor. Sosyal medya kullanıcıları popüler olan paylaşımı bir başka kullanıcıya önerirken “Challenge” yani “meydan okuma” kelimesini kullanıyorlar. Bir başka kullanıcıya meydan okuyarak popüler olan paylaşımı onun da yapmasını sağlıyorlar. Bu gibi durumlar sosyal medyada challenge adıyla anılıyor.

You cannot copy content of this page