Charter uçuş ne demek? Charter uçuş nasıl bulunur? Charter ne demek?

26.09.2022
Charter uçuş ne demek? Charter uçuş nasıl bulunur? Charter ne demek?

Charter uçuş ne demek? Charter uçuş nasıl bulunur? Charter ne demek?

Charter uçuş seyahat acentesinin uçağı kiralayarak sefer yapması anlamına gelir. Genelde seferler tarifeli uçuşlara göre daha ucuz olduğu için ucuz uçak anlamına da gelir. Charter demek aslında özel sefer demektir.

Ancak unutmamalısınız; charter uçuşu havayolu firmalarından almanız mümkün değildir. Bu uçuşları havayolu firmaları değil seyahat acenteleri düzenlediği için uçak firmalarından alınamaz.

Charter hizmeti ile size özel tahsis edeceğimiz kargo uçağımızda Turkish Cargo kalitesiyle kargonuzu ulaştırıyoruz. Filomuzda bulunan A310F, A330F ve B777F tipi kargo uçaklarıyla, sevkiyatınıza uygun planlama yapılarak, hızlı ve güvenli bir şekilde dünyanın her noktasına charter hizmeti veriyoruz.

Charter uçuş nedir nasıl bulunur?

  1. Genelde ucuz olurlar. Seyahat acentesinden 1-2 haftalık otel satın aldığınızda size daha ucuz olabilecek charter seferi önerebilirler.
  2. Saatleri değişebilir. Charter sefer için klasik uçak bileti gibi havayolu firmasından bilet satın alamazsınız.
  3. Yurtdışında daha çok oluyor.

Seyahat acentesinden 1-2 haftalık otel satın aldığınızda size daha ucuz olabilecek charter seferi önerebilirler. Bu seferler tarifeli uçuşlar gibi kesin saatlerinde kalkmayabilirler. Ancak genelde daha ucuz olduğu için tercih edilirler. Özellikle yurtdışından Türkiye’ye yazın çok sayıda charter uçuşu yapılıyor.

You cannot copy content of this page