Cihangir Ceyhan kimdir ? Nereli, Kaç Yaşında ?

19.01.2022
Cihangir Ceyhan kimdir ? Nereli, Kaç Yaşında ?

Cihangir CEYHAN, Önce Youtube’dan daha sonra BluTV’den yayınlanan ‘Sıfır Bir Adana’ dizisinde ‘Cio’ karakteriyle beğeni toplayan meşhur oyuncudur. ilk oyunculuk deneyimini Yusuf adlı film ile elde etti. Aynı zamanda ‘Camdaki Kız’ dizisi oyuncu kadrosuna Cihangir Ceyhan da katıldı. dizide Hayri rolünü canlandıracak. Ceyhan,15 Ekim 1989 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. Cihangir Ceyhan, baba tarafından aslen Elazığlıdır, anne tarafından Diyarbakırlıdır. Bir abisi ve ablası vardır. Cio karakteriyle büyük hayran toplayan Cihangir Ceyhan, Ay Yapım imzalı ‘Alev Alev’de canlandırdığı Ömer karakteriyle adından sıkça söz ettirdi.

Camdaki Kız dizisinde Hayri rolü ile de büyük beğeni toplamayı başardı Ceyhan.

CİHANGİR CEYHAN KİMDİR?

Ceyhan, 15 Ekim 1989 tarihinde Adana’da dünyaya geldi. Aslen Elazığlı olan oyuncu, 1,77 boyunda ve 75 kilodur. Babası Elazığlı annesi ise Diyarbakırlıdır. İlk, orta ve lise eğitimi ardından Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. Kamera önü oyunculuk eğitimi alan Cihangir Ceyhan, ilk oyunculuk deneyimini Yusuf adlı sinema filmi ile yakaladı.

Kadrosunda Savaş Satış, Cihangir Ceyhan, Özgür Meriç, Onur Akbay, Bertan Uçar gibi isimlerin yer aldığı Sıfır Bir Adana dizisinde Cio Baba karakterini canlandırarak milyonlarca kişi tarafından tanınır oldu. Çukur dizisinde de yer alan isim, Camdaki Kız’da Hayri’yi oynuyor.