Darp Edilen Aile Hekimi Metin Kurşunoğlu Kimdir?

28.04.2022
Darp Edilen Aile Hekimi Metin Kurşunoğlu Kimdir?

Darp Edilen Aile Hekimi Metin Kurşunoğlu Kimdir? Metin Kurşunoğlu Neden Darp Edildi?

Dün meydana gelen üzücü olay maalesef bir kez daha toplumsal tepkiye neden oldu, Sakarya’da bir hekimin başına gelenler sosyal medyada da hayli tepki çekti.

Dün Öğle saatlerinde, Adapazarı ilçesinde bulunan Hızırtepe Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, aile hekimi Metin Kurşunoğlu, kontrol için A.K.’yi merkeze çağırdı.

A.K. de sağlık merkezinde, “Sen beni taciz ediyorsun, rahatsız ediyorsun” diyerek Kurşunoğlu’nu vurmaya başladı. Burnu kırılan Kurşunoğlu, kanlar içinde kırılırken, A.K. ise kaçtı. Alnı da açılan Kurşunoğlu, götürüldüğü Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Polis ekipleri ise A.K.’yi gözaltına aldı.

Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Dr. Metin Kurşunoğlu’na saldırıyı kınayarak, “Her zaman olduğu gibi yaşanan bu şiddet olayı bizleri yine çok üzmüştür. Sebebi ne olursa olsun hiçbir şekilde şiddet hak arama yöntemi olamaz. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayını kınıyoruz. Dr. Metin Kurşunoğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

You cannot copy content of this page