Derya Matraş kimdir, kaç yaşında, nereli? Derya Matraş Linkedin instagram

14.02.2022
Derya Matraş kimdir, kaç yaşında, nereli? Derya Matraş Linkedin instagram

Dünya genelinde tanınan önemli kadın yöneticilerden biri olan Derya Özkaya Matraş, Ekonomist ve Capital dergilerinin 2019 yılında yaptığı ‘Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su’ sıralamasında ilk 10’da ve Fortune Türkiye dergisinin ’40 Yaş Altı 40′ listesinde yer aldı.

Aralık 2015’ten bu yana Facebook’ta Türkiye Ülke Direktörü görevini yürüten Derya Matraş, Facebook bünyesindeki, Türkiye’de faaliyet gösteren marka ve ajansların Facebook, Instagram ve diğer ilgili şirket ürünlerini en iyi şekilde kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla çalışan ekibe liderlik ediyor.

1976 yılında İstanbul’da dünyaya geldi.

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünde tamamladı. Yüksek lisansını ABD’de Columbia Business School’da yaptı.

Oliver Wyman, McKinsey & Company gibi uluslararası şirketlerde görev aldı.

Derya Özkaya Matraş, Doğan Holding bünyesinde perakende, eğlence ve eğitim grubundan sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı.

2015 yılında Facebook Türkiye Ülke Direktörü oldu. Türkiye’de faaliyet gösteren marka ve ajansların Facebook, Instagram, Whatsapp ve diğer ilgili şirket ürünlerini en iyi şekilde kullanmalarına yardımcı olmak amacıyla çalışan ekibe 2022 yılı itibarıyla liderlik ediyor.

Teknolojide Kadın Derneği üyeleri arasında yer alan Derya Matraş, Türk Amerikan İş Konseyi (TAİK) Kaliforniya Başkanlığı yaptı. Ayrıca TOBB Genç Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Üyeliği görevinde bulundu.

derya matraş linkedin

derya-ozkaya-matras-9b5140 kullanıcı adı ile bulunur.

derya matraş instagram

deryamatras kullanıcı adı ile instagramda mevcuttur.

derya matraş iletişim

deryamatras kullanıcı adı ile instagramda mevcuttur.

derya-ozkaya-matras-9b5140 kullanıcı adı ile bulunur.