Dilek Kaya kimdir? Dilek Kaç kaç yaşında, nereli?

21.04.2022
Dilek Kaya kimdir? Dilek Kaç kaç yaşında, nereli?

Dilek Kaya kimdir? Dilek İmamoğlu kaç yaşında, nereli?

Dilek Kaya evlendikten sonra Dilek İmamoğlu olmuştur.

Dilek İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşidir. 1974 Trabzon doğumlu İmamoğlu İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü mezunudur ve kamu yönetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. 1995 yılında Ekrem İmamoğlu ile evlenmiştir.

Dilek Kaya, 18 Kasım 1974 tarihinde Trabzonlu bir ailenin 10. çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk öğrenimini Trabzon’da tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine İstanbul Üniversitesi Turizm Bölümü’nde devam etti. Lisans eğitimini bitirdikten sonra kamu yönetimi alanında yüksek lisans yaptı.

Dilek İmamoğlu, Cam Tavan Sendromu alanında tez çalışması yapmıştır, “Y kuşağının liderlik beklentileri, demokratik ve otokratik liderlik tarzlarının bütünleşik kalkınmaya etkisini” inceleyen doktora çalışmasına ise devam etmektedir.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Dilek İmamoğlu bir aile ortamında tanışarak 18 Kasım 1995’te evlendi. Ekrem İmamoğlu ve Dilek İmamoğlu çiftinin iki erkek bir kız olmak üzere Semih, Mehmet Selim, Beren adında 3 çocukları bulunuyor.

You cannot copy content of this page