Doge Coin Nedir ? Neden #Doge Kaça Kadar Çıkar ?

Dogecoin anlık, eğlenceli ve geleneksel bankacılık ücretlerinden muaf bir ödeme sistemi kurmaya karar veren yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından icat edilmiş bir kripto paradır.Dogecoin, devrimsel bir dijital para birimidir. Gerçek güvenlikle kişiden kişiye Internet üzerinden kolayca gönderilebilir Anında gerçekleşen işlemlerle Melbourne’den Mumbai’ye, Madrid’den Minneapolis’e saniyeler içerisinde para (coin) gönderebilirsiniz.

14.01.2022 tarihinde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yaklaşık 1 yıldır destek verdiği kripto para birimi Dogecoin ile açıklamada bulundu. Açıklama sonrası kripto para yüzde 11 arttı.

14.01.2022 tarihinde saat 15.40 itibari ile 2.59 TL fiyatı olan Doge Coin bugün 2.75 TL civarını görmüştür. An itibariyle MarketCap sıralaması 11 olan Doge coin geçtiğimiz aylarda bir çok kişiyi terste bırakarak zarar etmesine neden olmuştu. Bu yüzden işleme girecek olanlar mutlaka stop loss kullanmalıdır. Her ne kadar Elon Musk zaman zaman fiyatının artmasına neden olsa da büyü k düşüşler bu piyasa da her zaman olan bir durumdur.

Elon Musk Twiti : Tesla merch buyable with Dogecoin

14.01.2022 tarihinde saat 15.40 itibari DoOGETRY grafiği incelendiğinde 2.30 TL fiyatının destek noktası olduğu, 2.745 TL fiyatının direnç noktası olduğu görülmektedir. Bu direnç kırılırsa 3 TL ‘ye gitmek isteyecektir. Desteğin kırılması halinde yeni destek 1.998 TL’dir.

Bir Cevap Yazın

error: Site İçeriği Korunmaktadır.