Domenec Torrent kimdir, nereli, kaç yaşında?

4 Tem 1962 tarihinde İspanya, Santa Coloma de Farners’de dünyaya gelen Domenec Torrent, futbol piyasasına Katalan ekipleri Unio Esportiva Olot ile Guixols’ta kısa süre futbol oynayarak giren Torrent, genç yaşta emekliliğe ayrıldı ve 27 yaşında futbolu bıraktı. Ardından antrenörlüğe geçiş yapan Torrent, birçok farklı takımda görev aldı.

ğitimlerini tamamlamasının ardından Palafrugell’de 6, Palamos ve Girona’da 1 yıl teknik direktörlük yapan Domenec Torrent, 2007 yılında Barcelona’nın yolunu tuttu. Katalan devinde Guardiola ile birlikte görev almaya başlayan Torrent, Guardiola’nın A takıma geçmesinin ardından teknik ekibinde yer aldı. Daha sonra Guardiola’nın Bayern Münih’in başına geçmesiyle birlikte Almanya’ya giden Torrent, burada başarılı bir 3 sezon geçirdi.

Son olarak Guardiola ile yolları Manchester City ile buluşan Domenec Torrent, burada 2016/2018 yılları arasında City’de Guardiola’nın yardımcılığını yapan Domenec Torrent sonrasında ise takımdan ayrıldı. Devamında New York City’nin başına geçen ve burada geçirdiği bir sezonun ardından şansını Flamengo’da deneyen deneyimli isim, 4 ay sonra görevden ayrıldı. 59 yaşındaki İspanyol teknik adam Kasım 2020’den beridir herhangi bir takımda görev almıyor.

Domenec Torrent evli mi çocuğu var mı, Instagram hesabı ne?

GUARDİOLA İLE AYRILDI

2018 yılında Guardiola’nın ekibinden ayrılan Torrent, City Group’un bünyesindeki ABD takımı New York City’nin başına geçti. Temmuz 2020’de bu kez şansını Brezilya ekibi Flamengo’da denedi, 4 ay sonunda görevinden ayrıldı.

ÖZEL HAYATI VE INSTAGRAM HESABI

Tecrübeli teknik adam evlidir.

Torrent, Instagram’ı da aktif olarak kullanıyor. @torrentdomenec adlı hesap üzerinden paylaşımlarda bulunan Torrent’i 2022 Ocak ayı itibariyle 351 bin kişi takip ediyor.

Bir Cevap Yazın

error: Site İçeriği Korunmaktadır.