Ece İrtem kimdir? Nereli, kaç yaşında ?

02.02.2022
Ece İrtem kimdir? Nereli, kaç yaşında ?

Oyunculuk kariyerine ilk olarak 2014 yılında yayınlanan Kaçak Gelinler adlı dizi ile başlamıştır. Bu dizinin ardından, O hayat benim adlı dizide Sinem karakterine hayat vererek, yoluna devam etmiş ve burada da kısa bir süre yer almıştır. Yine 2014 yılında Şeref meselesi adlı dizide rol aldı. 2016 yılına gelindiğinde ise Kertenkele adlı dizide Nurhayat rolüyle karşımıza çıkmıştır.

Ece İrtem 5 Ocak 1991 yılında Sivas’ta dünyaya geldi. Yaşar Üniversitesi Opera/Şan Bölümünde üçüncülükle mezun olan oyuncu eğitimi süresince çok sayıda ünlü tenor ve soprano ile tanışma ve çalışma fırsatı buldu. Sadri Alışık Kültür Merkezinde oyunculuk eğitimleri almıştır.

1.70 m boyunda 53 kg ağırlığındaki oyuncu oğlak burcudur.

2020 yılında sık sık gündeme gelen ve 2020 yılının flaş dizilerinden biri olan Bay Yanlış adlı dizide Gizem Sezer karakterine hayat vermişti.

Ece İrtem, 2017 yılında Yeni Gelin adlı dizide Afet adlı karakter ile rol aldı. Ardından 2019 yılında TRT1’in dönem dizisi olan Payitaht Abdülhamit adlı dizide Robina Fain karakterine hayat vermiştir.

Yine aynı yıl içinde Zengo adlı film ile ilk beyaz perde deneyimini yaşamıştır. Zengo adlı filmde Menkıbe karakterine hayat vererek oyunculuk kariyerine devam etmiştir.

2021 2022 yılında ise Yargı dizisinde Ferda olarak rol almaktadır.