Eczacıbaşı helikopter kazası Altuğ Erbil Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli? Altuğ Erbil biyografi

30.12.2022
Eczacıbaşı helikopter kazası Altuğ Erbil Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli? Altuğ Erbil biyografi

İtalya’da helikopter kaybolmuştu: 4 Türk’ün kimliği belli oldu!

İtalyan ANSA ajansının haberinde, sabah saatlerinde Lucca kentine bağlı Capannori Tassignano Havaalanı’ndan havalanan Agusta Koala “AW119” tipi bir helikopterin radardan kaybolduğu belirtildi.

Helikopteri arama çalışmalarının Toskana ve Emilia-Romagna bölgelerinin sınır kesiminde sürdüğü ifade edildi.

Helikopterin Modena kentinde bulunan Pavullo nel Frignano Havaalanı’na uçtuğu belirtilerek, kalkıştan yaklaşık 30 dakika sonra helikopter ile iletişimin kesildiği aktarıldı.

Modena Valiliği olayla ilgili saat 16.00 sıralarında kaybolma alarmı verirken, helikopterin kaybolduğu alan olarak tespit edilen Alpe, Pievepelago, Piandelagotti’deki San Pellegrino arasındaki sırtta, rüzgâr, yağmur ve dolu fırtınasının düştüğü açıklandı.

Eczacıbaşı helikopter kazası olayı nedir, Eczacıbaşı helikopteri düştü mü? Kayıp helikopter bulundu mu?

Eczacıbaşı Holding konuya ilişkin yaptığı açıklamada 4 çalışanının bir fuar için İtalya’da bulunduğunu ve kendilerinden haber alınamadığını duyurdu.

İtalya’nın Lucca kentinde bulunan Capannori Tassignano Havaalanı’ndan kalkan ve içerisinde 1 İtalyan pilot ile 4’ü Türk 6 yolcunun bulunduğu Agusta Koala AW119 tipi helikopterin radarda kaybolduğu bildirildi.

Helikopterin Modena kentinde bulunan Pavullo nel Frignano Havaalanı’na uçtuğu belirtilerek, kalkıştan yaklaşık 30 dakika sonra Helikopter ile iletişimin kesildiği bildirildi.

Yolculardan 4’ü Türk iddiası

İtalyan basınında yer alan haberlerde, helikopterde bulunan yolculardan 4’ünün Türk, 2’sinin Lübnan vatandaşı olduğu ifade edildi.

İŞTE KİMLİKLERİ

Açık kaynaklarda yazan bilgilere göre;

Haberde kimlikler; Arif Cez, İlker Uçar, Serhat Kenar, Altuğ Erbil olarak açıklandı.

Eczacıbaşı konuya ilişkin yaptığı açıklamada helikopter içinde bulunan kişilerin Türk olduğunu doğrulayarak 4 çalışanının bir fuar için İtalya’da bulunduğunu açıkladı.

Eczacıbaşı Holding’den yapılan açıklamada “İtalya’ya fuar için giden 4 arkadaşımızın bindikleri helikopterden haber alınamamaktadır.” ifadeleri yer aldı.

Arama kurtarma çalışmaları sürüyor

Modena bölgesinde yer alan Pievepelago ve San Pellegrino arasındaki bölgede helikopteri arama-kurtarma çalışmaları yürütüldüğü aktarıldı. Eczacıbaşı helikopter kazası Altuğ Erbil Kimdir? Kaç Yaşında, Nereli? Altuğ Erbil biyografi

You cannot copy content of this page