2022 Yılı Ek İş Fikirleri

10.12.2021
2022 Yılı Ek İş Fikirleri

Malum 2022 yılı pekte hoş gitmiyor, piyasadaki dalgalanmalar insanları yeni iş arayışlarına itiyor. Öncelikle Ek İş Nedir ? sorusunu cevaplayalım, hali hazırda bir işiniz var ise, bu işi etkileyemeyecek, daha basit şeyler yaparak, az bi miktar kazanıp bütçeye katkı sağlamaya ek iş yapma denebilir. İşte size ek iş fikirleri.

1- Direksiyon Eğitimi Vermek

Ehliyetiniz ve aracınız varsa ek iş olarak direksiyon eğitimi verebilirsiniz. Saatte 100 TL kazanabilirsiniz ve günde 2 saat eğitim verirseniz gayet iyi kazançlar sağlayabilirsiniz.

2- Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği

Tavukların özellikle yumurtalarından düzenli ve çok para kazanabilirsiniz. Ayrıca işi kurmak için çok fazla bir maliyete gerek yok. İlk etapta çok fazla küçük baş almanıza da gerek yok. 15 – 20 tane alıp deneyebilirsiniz. Mantıklı gelirse çoğaltırsınız.

3- Aksesuar ve Hediyelik Eşya Online Satışı Yapmak veya Dükkanı Açmak

Takı, aksesuar ve hediyelik eşya dükkanları çok ilgi görüyor, hem online bir mağazada veya gerçek bir dükkanda bu işi yapabilirsiniz.

4- Telefon Aksesuarları Satmak

Malum Kılıflar, ekstra parçalar, şarj kabloları, süsler ve alternatif birçok ürün aksesuar kategorisinde satılabilir. Bunun için toptan uygun fiyata alıp 2. el sitelerinde veya sosyal medya sitelerinde satış yapabilirsiniz.

5- El İşi Ürünleri Satmak

Elinizden geliyorsa hiç kaçırmayın derim, Zahmetli bir iş olduğundan emeğinizin karşılığı fazla oluyor. Bu nedenle günde 1-2 adet satsanız dahi fazlasıyla güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

6- Dijital Pazarlama Uzmanı Olmak

Muhtemelen ilk defa duyduğunuz bir iştir, Dijital pazarlama uzmanı olmak için deneyim ve eğitim gereklidir. Online eğitimler ile kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

7- E Ticaret Yapmak

Bunun için öncelikle satmak istediğiniz ürünü bulmalısınız. Online sitelerde bir pazar araştırması yaparak kendinize bir ürün seçip, toptan alıp, parakende satabilirsiniz.