Ekin Uzunlar kaç yaşında? Ekin Uzunlar kimdir ve nereli?

04.05.2022
Ekin Uzunlar kaç yaşında? Ekin Uzunlar kimdir ve nereli?

Ekin Uzunlar kaç yaşında? Ekin Uzunlar kimdir ve nereli?

Ekin Uzunlar, 21 Ağustos 1991 yılında dünyaya geldi. Babası Arnavut göçmeni olup, annesi ise Çaykaralıdır. Küçük yaşlarda iki tahtayı birbirine sürterek başlamış olduğu sanat hayatına dayısının desteğiyle resmiyet kazandırarak 8 yaşından itibaren kemençe çalmaya başlamıştır.


Günümüz Karadeniz otantik müziğiyle batı müziğini sentezleyerek kendi tarzını ortaya koymuştur. “Oy Benim Sevduceğum”, “Son Bir Kez” gibi şarkıları ile geniş kitlelere ulaşmıştır. 2011 yılındaki Sümela’nın Şifresi ve 2015 yılındaki “Bizim Hikaye” filmlerinin soundtracklerine kemençesi ile eşlik etmiştir.

Ekin Uzunlar 21 Ağustos 1991 yılında dünyaya geldi. Uzunlar, Trabzon Çaykaralıdır.Ekin Uzunlar, lise eğitimini Pera Güzel Sanatlar Lisesinde Tiyatro bölümünde okumuştur. 8 yaşında iki tahtayı birbirine sürterek başlamış olduğu sanat hayatına dayısının desteğiyle resmiyet kazandırarak 8 yaşından itibaren kemençe çalmaya başlamıştır. Günümüz Karadeniz otantik müziğiyle batı müziğini sentezleyerek kendi tarzını ortaya koymuştur. Oy Benim Sevduceğum, Son Bir Kez gibi şarkıları ile geniş kitlelere ulaşmıştır.

You cannot copy content of this page