Emma Watson Kimdir, kaç yaşında?Emma Watson Atatürk filmi ?

07.04.2022
Emma Watson Kimdir, kaç yaşında?Emma Watson Atatürk filmi ?

Son olarak Çukur dizisinde Yamaç karakterini canlandıran Aras Bulut İynemli’nin yeni projesinin detayları belli oldu. Aras Bulut İynemli, Disney Plus’ın Mustafa Kemal Atatürk dizisinde Atatürk’ü canlandıracak. İynemli’ye ise dünyaca ünlü yıldız Emma Watson eşlik edecek. Dizinin müziklerini ise Oscarlı müzisyen Hans Zimmer yapacak.

Emma Watson İngiliz bir ailenin kızları olarak 1990 senesinde Fransa’da doğdu.

Anne ve babası ayrıldıktan sonra Emma, Fransa’dan ayrılarak Anne’sinin İngiltere’de ki evine yerleşti. İlk olarak 2001 yılında ”Harry Potter ve Felsefe Taşı” filminde rol aldı. Henüz ilk filmi olmasına rağmen Hermione Granger karakteriyle başrol oynadı.

Film şaşırtıcı bir şekilde dünya çapında ses getirdi ve Emma Watson’ın üne kavuşması uzun sürmedi. Harry Potter’ın tam 9 serisinde de oynadı ve Daniel Radcliffe ile beraber filmin en dikkat çekici ismi oldu.

2012 yılında vizyona giren ”Saksı Olmanın Faydaları” isimli filmde Sam karakterini canlandırdı. Film izleyiciden tam not alırken yine Emma filmin Logan Lerman ile beraber öne çıkan isimlerinden oldu. Sessiz ve çekingen olmasıyla bilinen ünlü aktris, son olarak 2014 yılında yayınlanan ”Nuh: Büyük Tufan” adlı filmde yer aldı.

Oyunculuğa ara vererek Yale üniversitesinde okuyan aktris eğitimini çok önemsediğini belirtti. Aynı zamanda politika ve kadın haklarıyla ilgilenen güzel oyuncu feminizm ile ilgili seminerlerde konuşmalar yaptı ve kampanyalar düzenledi.

You cannot copy content of this page