FOX TV Kimin ? FOX TV’nin Sahibi Kimdir ?

06.10.2021
FOX TV Kimin ? FOX TV’nin Sahibi Kimdir ?Bugün TT olan FOX TV kime ait diye bir araştırma yapalım dedik ve açık kaynaklardan elde edilen bilgilere göre Fox TV İskoçya kökenli Avustralyalı Rupert Murdoch isimli bir şahsın şirketine ait kanallardan bir tanesi olduğunu gördük. Daha doğrusu eski sahibi çünkü kanalı bir süre idare ettikten sonra satmıştır.

Açık kaynaklara göre Fox TV Türkiye’nin şuanki sahibi aşağıdaki bir şirket.

FOX Türkiye şu anda 31262 Ticaret Sicil Numarasına sahip Huzur Radyo TV A.Ş. çatısı altında faaliyet gösteriyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Jan Köppen’dir.

Yönetim kurulunda bir Türk bulunuyor. Yönetim Kurulu üyeleri ise Gabriella Dore, Jeffrey Edward Palker, Adam Charles Theiler ve Engin Güner’dir.

Keith Rupert Murdoch (d. 11 Mart 1931); New York, Amerika Birleşik Devletleri merkezli News Corporation şirketinin Avustralyalı medya yöneticisi ve hissedarıdır.

Rupert Murdoch Kimdir?

Rupert Murdoch, İskoçya kökenli Avustralyalı bir ailenin oğlu olarak Melbourn’ün Bellini şehrinde dünyaya geldi.

Birinci Dünya Savaşı yıllarında ‘Çanakkale Savaşı’ haberleriyle adını duyuran babası Keith de Avustralya gazeteciliğinin öncülerinden biridir. Babasının vefatının ardından kendisine kalan küçük bir yayınevinin başına geçti.

29 yaşında patron olan Murdoch, borç ve kredi ile yeni gazeteler satın alarak meyda sektörüne hızlı giriş yaptı. Kredilerden oluşan borçlarını ödemek durumunda olan iş adamı bulvar gazeteciliğine yönelerek okuyucu kitlesini arttırdı.

Daha sonra radyo sektörüne giren Murdoch, ilk televizyon kanalı olan Kanal 9 ile TV sektörüne girdi. You cannot copy content of this page