Google Admob Üzerinden Gelir Arttırma

07.12.2021
Google Admob Üzerinden Gelir Arttırma

İşte sizlere Google amcanın kendi paylaşımı ile verdiği örnekler. Google üzerinden çok güzel miktarda para kazanmak mümkündür. Biraz yaratıcı olmak yeterli.

  • Uygulama geliştirme şirketi Balloon Island, milyonlarca kez indirilen ve tamamı ücretsiz olan birçok popüler oyun geliştirdi. 2016 itibarıyla şirket, AdMob’dan günde 2.000 ABD doları kazanıyordu ve oyunculara harika bir kullanıcı deneyimi sunarak oyunu düzenli olarak oynamalarını sağlamayı da başarmıştı.

  • Uygulama üreticisi Rich Woods, boş vakitlerinde basit bir kumar makinesi oyunu geliştirip ücretsiz olarak sunmaya karar verdi. Bu fikri hayata geçirerek Cherry Chaser Slot Machine uygulamasını geliştirdi. Öncesinde hiçbir yatırım almayan uygulama, 300.000’den fazla kez indirildi. Uygulamayı kullanıma sunduktan bir ay sonra Rich, AdMob sayesinde günde 100 ABD doları kazanmaya başladı. Uygulama mağazasında Rich’in şu an birkaç kumar makinesi uygulaması var.

  • Şu ana kadar 10 milyondan fazla kez indirilmiş son derece popüler Farm Frenzy oyununu geliştiren uygulama şirketi HeroCraft Ltd, uygulamadan elde ettiği geliri AdMob sayesinde %200’ün üzerinde artırdı. Farm Frenzy’yi ilk başta yalnızca uygulama içi satın alma işlemlerinin yapılabildiği ücretsiz bir uygulama olarak kullanıma sundular ve ilk dört ayda 20.000 ABD doları kazanç elde ettiler. Söz konusu ücretsiz uygulamaya daha sonra AdMob’u eklediler ve bunu izleyen dört ayda gelirleri 58.900 ABD dolarına ulaştı. O zamandan beri uygulama kitaplıklarına birçok uygulama eklediler. Farklı uygulamaların çapraz tanıtımında da AdMob’dan yararlanıyorlar.

  • Uygulama üreticisi Szymon Kimaszewski’nin ilk uygulaması Blood Pressure, 1 milyondan fazla kez yüklendi ve 26.000’den fazla yorum aldı. 2013 itibarıyla bu uygulamadan AdMob aracılığıyla ayda 700-850 ABD doları gelir elde ediyordu. Şu an, Google Play Store’da altı uygulaması mevcut. Bunların tümü ücretsiz olarak indirilebiliyor. Karma bir yaklaşımı benimseyen Szymon, AdMob ile para kazanmak için hem reklamlardan hem uygulama içi satın alma işlemlerinden yararlanıyor.

kaynak: https://admob.google.com/intl/tr/home/resources/how-much-revenue-can-you-earn-from-admob/

You cannot copy content of this page