Google Nedir ? Google Araması Nasıl Yapılır ?

11.04.2021
Google Nedir ? Google Araması Nasıl Yapılır ?

Google Nedir ?

Tüm dünyaya ismini 2000 li yıllarda duyurmuş olan Google 1998 yılında kurulan arama motoru iken, çok uluslu bir anonim Amerikan şirketi olmayı başarmış devasa bir projedir. Türkiye’de insanların vazgeçilmez sitelerinden bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz, şöyle ki bir web sitesi olduğundan habersiz, web sitesinin ne olduğunu bilmeyen insanlar bilge Google deyince ne olduğunu bilirler. Kısaca Google hayatımızın vazgeçilmezi olan dünyanın en büyük arama motoru ve dünyanın en büyük itibarlı şirketlerinden bir tanesidir. Google aramaları vazgeçilmezimizdir.

Google Araması Nasıl Yapılır ?

Genel olarak ülkemizde bir bilgi hakkında detayları öğrenmek için, bilginin gerçek olup olmadığını öğrenmek için internetten araştırma yapılır, günümüz teknolojisinin vazgeçilmezi olan Google’ a merak ettiğimiz soru sorulduğunda anında bize binlerce cevap getirir, tabi ki bu cevaplar farklı sitelerden gelir ve aynı soruya farklı cevaplar bulunabilir. netbilge.com ekibi olarak sizlere net ve doğru bilgileri verebilmek için Google da en üst sıralara çıkmak ana hedefimizdir. Google dan arama yapan bir çok kişi Google aratma sonuçlarının üst sıralarında yer alan siteleri tek tek ziyaret etmezler, genelde ilk 5 site yeni sekmede açılır ve bu sekmelerdeki yazılar tek tek okunuz.

Google’da Detaylı Arama Nasıl Yapılır ?

Google da arama yapma konusunda güncel ve doğru bilgiye ulaşmak için Google da arama yapacağımız bilgiyi yazıp “Ara” butonuna bastıktan sonra aşağıdaki arama sonuçlarının üzerinde bulunan “Tümü” “Haberler” “Videolar” gibi seçeneklerin sonunda yer alan “Araçlar” seçeneğine tıklayarak alt kısma açılan seçeneklerden “Dil”  ve “Zaman” seçimini kullanarak istediğiniz bilginin güncel haline ulaşabilirsiniz. Son 1 saat, son 24 saat, son 1 ay, son 1 yıl veya istediğiniz herhangi bir tarih aralığında aradığınız içerik hakkında paylaşılmış yazıları görmeniz için bu seçeneği kullanmanız gerekmektedir.

You cannot copy content of this page