Gülseren Buğdaycıoğlu Kimdir ?

Gülseren Budayıcıoğlu ismini duyurmuş olan bir Türk  psikiyatr’dır. Aynı zamanda Yazar ve Sunucu olan Gülseren Budayıcıoğlu, Rahmetli Aydın Budayıcıoğlu’nun eşidir. Maalesef  Aydın Budayıcıoğlu 2007 senesinde vefat etmiştir.

Gülseren Budayıcıoğlu son zamanlara damga vuran Masumlar Apartmanı ve Kırmızı oda gibi dizilerin ilham kaynağı olsa da öncesinde İstanbullu Gelin, Doğduğun Ev Kaderindir ve Camdaki Kız gibi dizilerinde başarılı olmasında büyük etkiye sahip ilham pesidir diyebiliriz.

Gülseren Budayıcıoğlu 1947 Ankara doğumlu olup Hacettepe üniversitesi mezunudur.

2004 yılında yazarlık kariyerine başlayan Gülseren Budayıcıoğlu’nun 2019 yılında çıkarttığı Camdaki Kız romanı, psikoterapik bir romandır, bu romanı tanık olduğu gerçek vakaları hikâyeleştirerek yazdığını kendisi söylemektedir..

Bilindiği kadarı ile zamanın behrinde Star TV’de yayınlanan İstanbullu Gelin dizisi Gülseren Budayıcıoğlu’nun Hayata Dön kitabının bir uyarlamasıdır.

Yine kısa zaman önce TV8’de yayınlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisi ise Gülseren Budayıcıoğlu’nun Camdaki Kız adlı eserinden uyarlanmıştır.

Esas patlamayı ise 2020 yılında yapan Gülseren Budayıcıoğlu Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı isimli dizilerin Madalyonun İçi, Bir Psikiyatrın Not Defterinden kitabından uyarlanması ile yaşamıştır. Gerek sosyal medyada, gerek youtube platformunda, gerek TVde beklenen ilgiyi görüp büyük başarı yakalayan bu iki dizi Gülseren Budayıcıoğlu ismini milyonlara ulaştırmayı başarmış efsane eserlerdir.

Bir Cevap Yazın

error: Site İçeriği Korunmaktadır.