Hadise Açıkgöz Kimdir ?

21.01.2022
Hadise Açıkgöz Kimdir ?

Hadise Açıkgöz, 1985 yılında, Belçikada dünyaya geldi. Çocukluğunda şarkı söylemeyi ve ata binmeyi seviyordu. Ekonomi ve Çağdaş Diller eğitimi aldıktan sonra, en büyük tutkusu olan müziğe yönelmeye karar verdi. Ailesi de bu durumu memnuniyetle karşılamış ve genç Hadise’ye destek olmuştu.

Hadise, 2003 yılında Belçika’nın “Popstar”ı olan Idool adlı yarışmaya katıldı. Finale kalan 10 isim arasında yer alamasa da birçok yapımcının dikkatini çekmeyi başardı. 2Brains şirketi kısa süre sonra genç kıza sözleşme teklifinde bulundu. Hadise, yapımcıları Yves Gaillard ve Serge Ramaekers ile birlikte kayıt sürecine başlamak için stüdyoya girdi.

22 Ekim 1985 tarihinde Belçika’da dünyaya gözlerini açan Hadise, 1.69 metre boyunda, 58 kilo ve Terazi burcudur.Baba tarafından aslen Sivaslı olan güzel isim, 2003 tarihinde katılmış olduğu yarışma ile birlikte ismini duyurmuş ve yarışmanın ardından çok sayıda albüm teklifi almıştır.

2004 tarihinde albüm teklifini kabül ederek, 2005 tarihinde ilk albümünü çıkartmış olan ünlü şarkıcı, bu albümüne ise “Sweat” ismini vermiştir.Bu albümde seslendirmiş olduğu Stir Me Up isimli şarkı Belçika’da ve Türkiye’de en çok dinlenen şarkılardan biri oldu.

2008 tarihinde ikinci albümünü çıkartan güzel isim bu albümüne kendi adını vermiş ve “Hadise” isimli albüm çıkartmıştır.Albümde en dikkat çekici parça ise “Deli Oğlan” isimli parça olmuştur.Bu albümden sonra 2009 tarihinde Eurovision yarışmasına katılmış ve “Düm Tek Tek” şarkısını seslendirmiştir.

Yarışmada dördüncü olmuş olan Hadise Açıkgöz, 2009 yılında “Fast Live” ve “Kahraman” isimli iki albüm birden çıkarmıştır.Biyografi-biz 2011 tarihinde “Aşk Kaç Beden Giyer?” adında bir albüm daha çıkartmış ve iyice ünlenen bir şarkıcı olmuştur.

2014 yılında müzik hayatına kaldığı yerden devam eden ünlü isim, önce “Tavsiye” adından ise 2017 tarihinde “Şampiyon” albümlerini çıkartmıştır.

Türk olan Hadise, Türkçe dışında, Fransızca, Almanca ve İngilizce konuşabilen bir şarkıcıdır.

Ayrıca güzel isim “O Ses Türkiye” isimli yarışma programında Jüri üyeliği yapmıştır.