Hakan Bayrakçı Kimdir? Hakan Bayrakçı nereli, kaç yaşında ?

01.01.2022
Hakan Bayrakçı Kimdir? Hakan Bayrakçı nereli, kaç yaşında ?Hakan Bayrakçı, 28 Haziran 1960 (28.06.1960) yılında İstanbul’da doğmuştur.

Annesinin ismi Seniha ve babasının ismi ise Mesut Bayrakçı’dır.

Baba tarafı aslen Erzurum anne tarafı ise İstanbul’dur. Eğitim hayatının ortaokul ve lise dönemlerini Saint Benoit ve Saint Michel Fransız kolejlerinde eğitim alarak tamamlamıştır.

Üniversite tahsili için İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünü bitirerek mezun olmuştur.

Hakan Bayrakçı katıldığı tv programlarında takdim edilirken genellikle Sonar Araştırma Şirketinin Sahibi olarak lanse edilir ve 1988 yılında kurduğu Sonar Araştırma Şirketi, çok uzun yıllardır siyasetçilerin anket yaptırdığı bir araştırma şirketi olarak öne çıkmıştır.

Hakan Bayrakçı aynı zamanda Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit gibi siyasetçilere de profesyonel olarak danışmanlık hizmeti vermiştir.

Siyaset konusunda bilgi birikim ve deneyiminin kaynağı olarak meslek hayatı boyunca 140 Belediye Başkanı, 40 Bakan, 14 Parti Genel Başkanı ve 7 Başbakan’a da profesyonel olarak danışmanlık hizmeti vermesi sayesinde elde ettiği tecrübeler gösterilebilir.

Ek bir not olarak ta 2003 ve 2006 yılları arasında TRT 1 kanalında tarih programı da sunmuşluğu vardır.

Meslek hayatı süresince, 140 Belediye Başkanı, 40 Bakan, 14 Parti Genel Başkanı ve 7 Başbakana’a da profesyonel olarak danışmanlık hizmeti verdi.

Bayrakçı, çeşitli televizyon programlarında konuk yorumcu olarak canlı yayınlara katıldı. Bayrakçı ayrıca TRT1’de, 2003 ve 2006 yılları arasında tarih programı sundu.

Fransızca ve İngilizce bilen Bayrakçı, meslek hayatında çeşitli ülkelerin Büyük Elçiliklerine danışmanlıklarda da bulunmuştur.

Mesut Bleda Bayrakçı isminde bir oğlu olan Hakan Bayrakçı, İstanbul’da yaşamaktadır.İstanbul’da çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan Bayrakçı, hobi olarak çok sesli müzik besteleri ve resim gibi uğraşılarla ilgilidir.

Hakan Bayrakçı, 1982-1984 seneleri arasında “ Çadırlar, Ortaçağ ve Türkler, Kırmızı Fırtına” kitaplarını yazdı. Yazarlığa uzun bir ara veren Hakan Bayrakçı, 2013 yılında “Bozkırın Oğlu Cengiz Han” kitabını yazdı.

İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Bir çok ülkenin Büyük Elçiliklerine de danışmanlık görevi yaptı. Hakan Bayrakçı’nın Mesut Bleda adında bir oğlu var.