Hande Karacasu Kimdir? Sessiz İstila Hande Karacasu kim, olayı nedir?

04.05.2022
Hande Karacasu Kimdir? Sessiz İstila Hande Karacasu kim, olayı nedir?

Hande Karacasu Kimdir? Sessiz İstila Hande Karacasu kim, olayı nedir?

Kendi YouTube kanalında bir kısa film olan ve Türkiye’de ileride sıkıntıya sebep olacak mülteci krizini konu alan Sessiz İstila filmini paylaşan gazeteci Hande Karacasu, sosyal medyanın en çok aranan ismi oldu. Bugün “Hande Hanım faşist bir ırkçı mısınız?” sorusuna “Ben “ırkçı” değilim; “vatanperver” bir Atatürk Türkiyesi kadınıyım” diyen gazeteci Hande Karacasu’nun YouTube kanalında yayına girdi ve inanılmaz yoğunlukta bir ilgi ile karşılandı. 2043 yılında Türkiye’de yaşanan gelişmelerin anlatıldığı filmin yayımlanan fragmanında tarihin 3 Mayıs 2043 bulunduğu ve televizyonlarda Arapça konuşulduğunun duyulması ilk dikkat çeken şey bir başka ayrıntıydı. Bir çocuğun annesine ve babasına hesap sorduğu diyalog ise şöyle; “Hekimler patır patır istifa eder iken arkalarında durmamışsınız? Sonra ‘Böyle olacağını nereden bilebilirdik?’ Yalan mı baba?” “Günümün nasıl geçtiğini sormuştun değil mi? Anlatayım.” “Zeynel Bey’in hastanesinde Türkçe bahsetmek yasak. Niye? Hekimler da hastalar da Türkçe bilmiyor çünkü. İki adet Türk arkadaşım var benim gibi, temizlikçi. Onlar da kendi aralarında Arapça konuşuyor.” “Zeynel Bey’in hastanesinde ismim söylenmiyor, niye? Göktuğ diyemiyorlarmış, dilleri dönmüyormuş. ‘Hey Türk’ diyorlar.” Film ile ilgili olarak sosyal medyada ise “Türkiye’nin şimdiki halini 20 sene önce seyrettirseniz ne cevap alırdınız?” ve “İzle ve hesap ver” cümleleri yankı uyandırdı.

HANDE KARACASU KİMDİR?
Hande Karacasu toplumsal medya hesabından “Sessiz İstila” videosunu yayınlamıştır. Hakkında fazla data bulunmayan Hande Karacasu son dakika gelen haberle gözaltına alındı.

Twitter’da 54 bin takip edeni bulunan Hande Karacasu, Spiker ve Siyasal iletişimcidir.

Türkiye’deki sığınmacıları ve düzensiz göçmenleri mevzu alan “Sessiz İstila” isminde kısa filmle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti. EGM’den meydana getirilen açıklamada, mültecilerle ilgili bazı detayları manipüle edip gerçekleri çarpıtarak gösteren siyasal iletişimci ve spiker Hande Karacasu Sakarya’da gözaltına alındı.

Açıklamada, Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunmuş olduğu belirlenen, “Militer Doktrin@militerdoktrin1” rumuzlu hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen H.D’nin de İstanbul’da yakalandığı ifade edildi.Yakalanan şüphelilerle ilgili adli işlem başlatılmış olduğu kaydedildi.

You cannot copy content of this page