Hangi Zayıflama Çayı Daha Etkili?

06.10.2021
Hangi Zayıflama Çayı Daha Etkili?


Kadınların yapıları gereği her şeyi kusursuz yapmak isteyen bireyler oldukları apaçık bir gerçektir. Bu kusursuzluk düşüncelerinin başına da tabii ki kendilerini koyarlar ve zayıf, fit ve ideal bir vücuda sahip olmak isterler. Fit bir vücuda sahip olmaktan önce sağlıklı bir vücuda sahip olmak tabi ki de daha önemlidir. Bu sebeple sağlıksız kilo verdiren ilaçlar yerine, doğal takviyeler ve spor ile kilo vermek, sağlıklı olmamız açısından daha önemlidir.

Sağlıklı Kilo Vermek

Hayatta en zor kazanılan şeyin sağlık olduğu unutulmamalıdır. Sağlıklı kilo vermek için öncelikle tüketilen abur cubur ve fast food ürünlerin tüketiminin durdurulması gerekmektedir.

Bol Su İçin

Sağlıklı bir şekilde Zayıflama için günde en az iki buçuk litre su tüketmek gerekmektedir. Bu su vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlamanın yanı sıra vücutta oluşan gereksiz açlık hissini de giderir. Günde yeterli düzeyde su içmek demek daha az açlık hissi duymak ve yağ yakımını hızlandırarak en hızlı şekilde kilo vermek demektir.

En Önemlisi Bol Hareket

​​​​​​​Kilo verebilmek için bir günde tüketilen kalori miktarının alınan kalori miktarından fazla olması gerekmektedir. Kalori kaybetmenin en etkili yolu da hareket etmektir. Sürekli hareket halinde olun kısa mesafeleri yürüyün. Başkalarına yaptırılan bazı işleri kendiniz yapın.

​​​​​Bitki Çaylarının Önemi

​​​​​​​

Vücutta ki yağların yakılması ve toksinlerin dışarı atılması için en etkili yollardan biri de bitki çaylarıdır.

Yeşil Çay

Yeşil çay vücutta ki toksinleri hızla dışarı atarak daha sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmanıza olanak sağlarken aynı zamanda ciltte de olumlu yönde etki edecektir. Bu yüzden düzenli olarak yeşil çay tüketmek kilo vermede etkili bir yöntemdir.

Her Gün Yeşil Çay

Günde 2-4 bardak arasında tüketilen yeşil çay vücutta ki toksinleri ve fazla yağları dışarı atar. Kilo vermek için kullanılan yeşil çay; Uzun vadede kullanımda cildinizin daha parlak ve pürüzsüz olmasına olanak sağlar.

Maydanoz Sapı Çayı

Maydanoz sapı içerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde ilaç niteliğinde kullanılır idrar söktürücü özelliğinin yanında vücuttaki ödemleri dışarı atarak kilo vermede etkilidir. Ancak fazla tüketimi zararlı olabilmektedir. Bu yüzden hafta da 1 bardak tüketimi yeterli olacaktır. Bu çayı elde edebilmek için yaklaşık 8-10 arası maydanoz sapını bir buçuk bardak suyla kaynatın. Ilık hale gelene kadar bekleyin ve daha sonra doğrudan için.

Soğan Çayı

Kadın hastalıkları ve ödemlerinin atılmasında kullanılır. Bu ödemler vücutta fazla kiloya sebebiyet verir. Bu çayın tüketilmesi ile ödemlerin atılması ve kilo kaybı sağlanır. Hazırlanışı bir adet bütün soğan 4 e bölünerek 1 buçuk bardak su ile kaynatılır. Daha sonra ılık hale gelince içilir. Ancak bu çayın da fazla tüketilmesi rahatsızlıklara sebebiyet verebilir bu sebeple bir hafta uygulandıktan sonra 1 ay ara verilerek tüketilmesi gerekmektedir.

YORUMLAR

Bir Yorum Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page