Hint kınası saça zarar verir mi?

Her insanın saçları önemlidir, saçları güzel görünsün sağlıklı olsun ister. Bazen bir işlemden çok güzel sonuçlar alınır, bazen ise ciddi zararlar alır. İşte bu yüzden 3 düşünüp bir hareket etmeden önce 10 kere araştırmak lazım. Saçlarınızı hint kınası ile boyadıktan sonra normal saç boyası ile tekrar saçlarınızı boyatmak istediğinizde boya tutmayacaktır. Saçlara hint kınası uygularken eldiven kullanmamanız durumunda hint kınası ellerinizde leke bırakacaktır. Kuru saçlara uygulanan hint kınası saçların dökülmesine neden olabilir.

Hint Kınası Saça Nasıl Yakılır ?

Hint kınası saç için doğal bir renklendiricidir. Hint kınasının zararları olmamakla birlikte kimyasal maddelerle oluşturulan saç boyalarına nispeten daha sağlıklıdır ve saçları yıpratmadan renk verebilmektedir.

Hint Kınası Nasıl Kullanılır?

Hint kınası nasıl hazırlanır? Hint kınası ile saç boyama yapmak için saçlarınızın uzunluğuna göre 1 ya da 2 paket hint kınası almalısınız. Temiz bir kap içerisine boşalttığınız hint kınasına çok fazla akışkan olmayacak şekilde limon suyu ekleyip karıştırınız. Son olarak 1 tatlı kaşığı badem yağı ekleyerek hint kınasını hazır hale getirmiş olursunuz.

Uygulanışı : Hint kınasını saçlarınıza uygulamadan önce ellerinize eldiven giyiniz ve boynunuzu eski bir havlu ile koruyunuz. Hint kınasını saçlarınıza uygulayıp 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su kullanarak saçlarınızı durulayınız.

Hint kınasının renginin daha koyu tonlarda olmasını istiyorsanız limon suyu yerine soğan kabuğunun suyunu kullanabilirsiniz. Yıpranmış saçlarda hint kınası uygulaması için badem yağına ek olarak kınanın içine az miktarda zeytinyağı da konulabilir.

Hint kınası yağlı saçlarda yağ dengesini korur ve saç tellerini güçlendirir. Hint kınasını her 2 ayda bir saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

error: Site İçeriği Korunmaktadır.