Hülya Hökenek kimdir? Hülya Hökenek Kaç yaşında ? Nereli ? Hülya Hökenek Kiminle evli?

06.05.2022
Hülya Hökenek kimdir? Hülya Hökenek Kaç yaşında ? Nereli ? Hülya Hökenek Kiminle evli?

Hülya Hökenek kimdir? Hülya Hökenek Kaç yaşında ? Nereli ? Hülya Hökenek Kiminle evli?

Hülya Kökenek, 1978 yılında Şırnak’ın Cizre ilçesinde doğdu. Hökenek, Akademi İstanbul’da Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun oldu. Gazetecilik kariyerine ilk olarak okul yıllarında tanıştığı Fatih Altaylı aracılığı ile Kanal D’de başladı. Bir süre burada görev alan Hökenek daha sonra BRT’de özel dosya haberciliği bölümünde çalıştı. Kanalın kapanmasının ardından Londra’ya giderek dil eğitimi aldı. Öte yandan London Institute’de Fast Track Journalism’de eğitim gördü. Londra’dan döndükten sonra Kanal 7’de çalışmaya başladı, ardından Kanal Türk Ana Haber Bülteni’ni sundu. Sonrasında ise TRT Haber’e geçerek 7 yıl boyunda haber spikerliği ve programcılığı yaptı.

2018 yılında Habertürk TV’ye geçen sunucu, buradaki görevini hala sürdürüyor.

43 yaşındaki Hülya Hökenek, 24 Eylül 2018’de film yapımcısı Kamer İncedursun ile dünya evine girdi.

Hülya Hökenek doğum tarihi 1988 yılıdır.  Hülya Hökenek doğum yeri  Şırnak Cizre’de hayata gözlerini açmıştır. Hülya Hökenek aslen nereli diye sorarsanız doğduğu yer Cizre’dir. Hülya Hökenek ailesinin İstanbul’a göç etmesiyle beraber uzun zamandır İstanbul’da yaşamaktadır. Hülya Hökenek eğitim hayatını lise dahil Cizre’de tamamlamıştır. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü‘nde tamamlamıştır. Hülya Hökenek bir dönem İngiltere’nin Başkenti Londra’da yaşamıştır. Hülya Hökenek burada dil eğitimi aldı ve London Institute’de Fast Track Journalism deneyimini eğitim hayatına katmıştır. Hülya Hökenek’in abisi Türkiye’de tanınan kalp cerrahlarından ve ablası ise eczacıdır.

Fatih Altaylı ile üniversite döneminde çalışma fırsatı bulmuştur. İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü mezunu olan isim Kanal D ekranlarında muhabirlik yapmaya başlamıştır. Ardından Kanal 7 televizyonunda çalışmaya başlamış isim burada 3 sene kadar çalışmış ardından ise Kanal Türk ekranlarına geçmiştir. Kanal Türk’te 8 ay bu mesleği yapmış sonrasında ise TRT Haber bünyesine katılarak burada 5-6 yıl kadar Ana Haber bülteni sunmuştur. 2018 yılından itibaren HaberTürk kanalında görevini devam ettirmektedir.

Kadınların her alanda sesinin duyulmasından yana olan sunucu, özellikle erkeklerin çoğunluk olmuş olduğu medyada kadınların sesinin duyulmasını istiyor. Kadın siyasette, medyada, sokakta her yerde olmalı görüşünde.

Hülya Hökenek evli mi ve Hülya Hökenek eşi kimdir gibi bu sorular internette çok merak edilen konulardan biridir. Hülya Hökenek evli ve 2018 yılında evlenmişlerdir. Hülya Hökenek’in eşinin adı Kamer İncedursun‘dur. Hülya Hökenek’in eşi Kamer İncedursun’un işi film yapımcılığıdır.

You cannot copy content of this page