İbrahim Tatlıses’in Kızı Dilan Çıtak Kimdir, Kaç Yaşında?Dilan Çıtak’ın Annesi Işıl Çıtak Kimdir?

04.05.2022
İbrahim Tatlıses’in Kızı Dilan Çıtak Kimdir, Kaç Yaşında?Dilan Çıtak’ın Annesi Işıl Çıtak Kimdir?

İbrahim Tatlıses’in Kızı Dilan Çıtak Kimdir, Kaç Yaşında?Dilan Çıtak’ın Annesi Işıl Çıtak Kimdir?

Dilan Çıtak, 2 Aralık 1989 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Tüm hayatı boyunca tıpkı İbrahim Tatlıses gibi müzikle iç içe oldu. 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde yarı burslu olarak okumaya başladı. Asıl branşı şan olarak başladığı eğitimine piyano ve keman dersiyle de devam etti. 2 sene keman 4 sene piyano çaldı kemanı bıraktı ve piyano çalmaya devam etti. Okul süresince müzikallerde ve korolarda yer aldı. Caz orkestralarında solistlik yaptı. Aynı zamanda Pera tiyatroda 2 sene oyunculuk eğitimi aldı.2011’de dil ve müzik eğitimi için Amerika’ya gitti. “Berklee College Of Music” öğrencilerinden oluşan çeşitli ekiplerle büyük sahnelerde konserler verdi. (Harper’s Ferry,Wally’s Cafe,939 Cafe). Kendi alanında bir çok başarıya imza atmış “The Julliard School”dan mezun Amerikalı bir vokal hocası ile vokal çalışmaları yaptı. Bir yıllık dil ve müzik eğitimi sonrasında Türkiye’ye dönüş yaptı. İTÜ İngilizce müzikoloji bölümünü kazanarak eğitimine bu alanda devam etti.Sanat okulunda Keman ve Piyano hocalığı yapıyor. Kendi projesi olan SOUL SENSATION band’in solistliği ve İskender Paydaş’ın “Zamansız Şarkılar” projesinde de vokal olarak yer almıştı.

Dilan Çıtak’ın Annesi Işıl Çıtak Kimdir?

Dilan Çıtak Tatlıses’in annesi Işıl Çıtak, 90’lı yıllarda İbrahim Tatlıses ile yaşadığı kısa süreli ilişki sonrası Dilan’ı doğdu. İbrahim Tatlıses’in bebeği reddetmesi üzerine Dilan’ı kendisi büyüten Işıl Çıtak, ikinci kez evlilik gerçekleştirmiştir.

Işıl Çıtak’ın evlendiği kişinin ismi Dilan’ın soyadını taşıdığı Cem Çıtak’dır. Dilan baba olarak hep onu bilmiştir. Bundan dolayı da Dilan Çıtak hala babası bildiği Cem Çıtak’ın soy ismini kullanmaktadır.

You cannot copy content of this page