Instagram hesap kurtarma: Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım?

23.09.2022
Instagram hesap kurtarma: Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım?

Instagram hesap kurtarma: Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım?

Instagram hesabınız ele geçirildiyse ilk yapacağınız iş e-posta gelen kutunuza bakmak olmalı. Burada Instagram tarafından gönderilen, Instagram hesabınıza kayıtlı e-posta adresinin değiştirildiğine dair bir e-posta bulunacak. Bu durumda hemen e-posta’nızın içinde bulunan bir bağlantı üzerinden bu duruma itiraz edebilirsiniz.

Eğer herhangi bir e-posta almadıysanız ama hesabınızın ele geçirildiğini düşünüyorsanız Instagram giriş sayfasındaki “Şifreni mi Unuttun?” butonuna tıklayın. Böylece telefon numaranıza bir giriş bağlantısı göndermelerini istemiş olacaksınız. Daha sonra şifrenizi daha önceki ile hiçbir benzer yanı olmayan güçlü bir şifre ile değiştirin.

  • Eğer şifrenizi sık sık unutuyorsanız bir şifre yöneticisi uygulaması kullanabilir ya da eski yöntem ile şifrenizi küçük bir kağıda yazarak cüzdanınızda taşıyabilirsiniz. Anlık bir karar ile geri dönülmez bir şekilde Instagram hesabınızı kapatmak yerine geçici olarak kapatabilir ve bu sürede kararınızdan emin olup olmadığınızı görebilirsiniz. Gerçi artık Instagram da kalıcı kapatmalar öncesi 30 gün giriş yapmama koşulu sunuyor.
  • Hesabınızın ele geçirilme ihtimalini en aza indirmek de yine sizin elinizde. Diğer sosyal medya hesaplarınızdan farklı, benzersiz, güçlü, uzun ve karmaşık bir şifre belirlerseniz kolay kolay hesabınız ele geçirilmeyecektir. İki faktörlü kimlik doğrulaması da hesabınızın ele geçirilme ihtimalini neredeyse ortadan kaldıracaktır. Şifrenizi güvenilir olmayan uygulama ve internet siteleri ile paylaşmayın.
  • Hesabınızın Instagram tarafından dondurulmaması, devre dışı bırakılmaması da tamamen sizin davranışlarına bağlı bir durum. İnternet özgür bir dünya, evet ama bu özgürlük alanı sınırsız değil. Instagram, belirlediği topluluk kuralları ile kullanıcıları korumayı hedefliyor. Siz de bu kurallara uyduğunuz zaman mutlu bir Instagram kullanıcı olarak platformu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bu konuda ve farklı konularda Net bilgi için Aşağıdaki adresten DM ile ulaşabilirsiniz.!

İNSTAGRAM BİLGİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

You cannot copy content of this page