Jordan Belfort Kimdir? Wall Street’in Kurdu Olarak Bilinir, Jordan Belfort Kaç yaşında?

11.05.2022
Jordan Belfort Kimdir? Wall Street’in Kurdu Olarak Bilinir, Jordan Belfort Kaç yaşında?

Jordan Belfort Kimdir? Wall Street’in Kurdu Olarak Bilinir, Jordan Belfort Kaç yaşında?

ordan Belfort (1962 doğumlu) Queens, NY’de büyüdü ve erken yaşlardan itibaren iş dünyasını anladığını gösterdi. The Wolf of Wall Street adlı anısına göre, Belfort, çocukluk evinin yakınındaki bir plajda ucuz strafor soğutuculardan İtalyan su buzlu tatlılar satmak için bir arkadaşıyla çalıştı. Lise ve üniversite arasındaki yaz aylarında Belfort ve ortağı 20.000 dolar kazandı.

Finans dünyasındaki çok az kişi Wall Street’in açgözlü, kalpsiz bir yer olarak ünü üzerinde Jordan Belfort kadar etkili olduğunu iddia edebilir. 1999’da Belfort, borsa manipülasyonu ve kuruşluk hisse senetlerini içeren uzun vadeli bir dolandırıcılığın yürütülmesiyle ilgili sayısız yasadışı faaliyetten suçlu bulundu.

Belfort, hapis cezasının ardından iki anı yazdı: ilki, The Wolf of Wall Street, Martin Scorsese’nin yönettiği ve aktör Leonardo DiCaprio’nun oynadığı 2013 film uyarlamasında popüler hale getirildi.

2017’de Belfort, Way of the Wolf adlı bir kendi kendine yardım kitabı olan başka bir anı yayınladı. Belfort, kurbanları hiçbir şey alamazken masum insanlardan para çalma hikayesinden yararlandığı için eleştiri aldı.

Skandallar ve menkul kıymet dolandırıcılığı nedeniyle hapiste kaldıktan sonra, Belfort kendini motivasyon konuşmacısı olarak yeniden icat etti. Ve ana konularından biri, Wall Street’teki açgözlülük, hırs ve tutku arasındaki ayrımdır.

Belfort eleştirmenleri genellikle onun suç geçmişine işaret ediyor ve bu noktada işlerini meşru bir şekilde yürütüp yürütmediğini soruyor.

YORUMLAR

Bir Yorum Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

You cannot copy content of this page