Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Ağrı Ne Kadar Sürer?

18.01.2023

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Ağrı Ne Kadar Sürer?

Hastalar yapılan uyuşturucular nedeni ile ameliyattan sonra 12 saat boyunca ağrı hissetmezler. Sonrasında da ciddi bir ağrı olmaz.

Kepçe Kulak Ameliyatı olan kişiler zorlu geçirdikleri bu ameliyattan sonra bazı ağrılar yaşayabilmektedir. Ağrıların yaşanması oldukça normal olduğu gibi sancılı ve minimal sızı şeklinde gerçekleşerek atlatılması beklenir. Kişinin yaşadığı bu süreç içerisinde ağrının ne kadar süreceği hakkında bilgiler arıyorsanız bu yazımızda detay vererek açıklama yapacağız.

Ameliyat sonra ilk gün hafif bir sızlama olabilir.Her zaman kullanılan bir ağrı kesici alınabilir. Ameliyattan sonra 3–7 gün arasında kulakta şişme olabilir ve kulak kıvrımları biraz silikmiş gibi görülebilir. Bu beklenilen ve son derece tabii olan durumdur. Ameliyattan sonra ertesi gün işe dönülebilir.

Kepçe Kulak Ameliyatı hastanın durumuna bağlı olarak lokal veya genel anestezi ile birlikte gerçekleşmektedir. Ameliyata girdikten sonra hiçbir acı hissetmeyerek rahat bir şekilde ameliyattan çıkabilirsiniz. Bu süreçten sonra ilk 2 gün içerisinde ağrılar yaşayabilmeniz mümkündür. Devamında gelecek 7 güne kadar ağrı sürekli azalarak sonlanır. Yaşadığınız ağrı seviyesinin beklenenden çok olduğunu hissediyorsanız doktorunuzun önerdiği ilaçları eksiksiz kullanarak takviye alabilirsiniz. Özellikle bu noktada ağrı kesiciler ve antibiyotikler işe yarayacaktır.

You cannot copy content of this page