Kerem Kamal Kimdir, Kaç Yaşında, Nerelidir?

04.04.2022
Kerem Kamal Kimdir, Kaç Yaşında, Nerelidir?

Tokyo olimpiyatlarında altın madalya hedefleyen Kerem Kamal, Macaristan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonasında grekoromen stil 60 kiloda mücadele etti ve Kerem Kamal, altın madalya kazandı.

Türkiye, Macaristan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 7’nci altın madalyasını 67 kiloda milli sporcu Murat Fırat ile kazandı.

Milli güreşçi, finalde ev sahibi ülkenin sporcusu Krisztian Vancza ile mindere çıktı. Güçlü rakibini 3-1 yenen Murat Aydın, altın madalyanın sahibi oldu.

Macaristan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda milli güreşçi Kerem Kamal, grekoromen stil 60 kiloda altın madalya kazandı.

Kamal, 60 kilo finalinde Bulgar Edmond Armen Nazaryan ile karşılaştı. Rakibini 5-0 mağlup eden Kerem Kamal, büyüklerde ilk kez Avrupa şampiyonu oldu. Kerem, mücadele sonrasında Türk bayrağıyla minderde şampiyonluk turu attı.

Müsabakanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kamal, “Ben son 4 senedir büyükler Avrupa’da madalya alıyordum. İlk sene üçüncü, 2. ve 3. senelerde ikinci oldum. Bu sene şampiyonluk oldu. Büyükler ilk altın madalyam. Bu başlangıç olur. Elimden geldiğimce bütün gücümü antrenmanda ve dışarıda örnek sporcu olarak yaşamak istiyorum. Çok şükür burada altın almayı başardım. Dünya Şampiyonası, 2024 Paris Olimpiyatları var. 2020’de Tokyo’ya katılmıştım. Tribünün önemini anlıyorum. Umarım yeni federasyonumuz ve hocalarımızla yeni bir sayfa olur. Benim burada olmamı sağlayan Süleyman Güngör hocamın ellerinden öpüyorum. Ben de buradan söz veriyorum. Dünya şampiyonu olabilmek için elimden geleni yapacağım ve madalyayı ülkeme kazandıracağım” dedi.

You cannot copy content of this page